הפריימריז בפתח: מי מהח"כים ברשימת ה"מומלצים השקטים" של גבאי?

יו"ר העבודה לא פרסם רשימת מומלצים לקראת הבחירות המקדימות ביום שני, אך בסרטוני המפלגה ברשתות החברתיות ניתן לראות במי גבאי תומך - ובמי לא

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, נמנע מלפרסם רשימת מומלצים לקראת הפריימריז ביום שני, אך פרסם הלכה למעשה רשימת מומלצים שקטה, של האנשים אותם מציגה המפלגה מכספה כנציגי המפלגה ברשתות.

חברי הכנסת הם: עמיר פרץ, איציק שמולי, שלי יחימוביץ', עמר בר לב, מרב מיכאלי וסתיו שפיר. מאנשי גבאי נמסר כי לפי בדיקות שנערכו חברי הכנסת נחשבים למותג חיובי. עם זאת, חבר הכנסת איתן כבל, שמתח ביקורת על גבאי, נשאר בחוץ.

בווידאו: אחד מסרטוני התעמולה בו מופיעים הח"כים ברשימת "המומלצים השקטים" של גבאי

ח"כ עמר בר לב, תקף הבוקר את יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ, באירוע "שבת תרבות" שבו השתתף בגבעתיים: "גנץ הוא בפועל מפלגת אווירה ימנית. כל עוד לא מכריז אחרת, גנץ מכין את הקרקע לישיבה בממשלת נתניהו. המשמעות היא הקפאת המצב הקיים, של סיפוח זוחל שסופו מדינה אחת לשני עמים וקץ החזון הציוני".

עוד התייחס בר לב למצבה של מפלגת העבודה בסקרים, וטען כי "אכן מצבנו בסקרים מדאיג, ולצערי זה רק מראה את הנוהג של הציבור הישראלי במרכז-שמאל כמדי מערכת בחירות, אשר נוהה אחרי מפלגה חדשה, אחרי משיח חדש, ולכן אנחנו תקועים עם שלטון ימין כבר 40 שנה, שנעשה יותר לאומני ומשיחי. מפלגת העבודה מייצגת את המצפון והמצפן של רוב הציבור הישראלי ולכן אני מקווה שזה ישפיע על השיקול ביום הבחירות".

חלק מהמועמדים בפריימריז במפלגת העבודה

רשימת המומלצים השקטים של גבאי (חדשות 13 )

 

ביום חמישי פורסם בחדשות 13 כי כמה בכירים במפלגת העבודה פנו לאחרונה ליו"ר המפלגה אבי גבאי וביקשו ממנו לפעול לחיבור עם מרצ, או לפחות לבחון את הנושא בסקרים ולראות אילו פירות מהלך כזה עשוי להביא. זאת בעקבות המצב הרע של שתי המפלגות בסקרים. גבאי סירב בתוקף לבחון את האפשרות, אפילו לא בסקר, ולא הסביר את החלטתו. 

על פי הסקר האחרון שפורסם בחדשות 13, מפלגת העבודה נמצאת בשפל חדש עם חמישה מנדטים ואילו מרצ עוברת במעט את אחוז החסימה. בעקבות הסקרים חלה תסיסה גדולה מאוד בתוך מפלגת העבודה כלפי אבי גבאי. 

כאמור, ביום שני הקרוב ייערכו במפלגת העבודה פריימריז, ועל פי הערכות, עד תאריך סגירת הרשימות ב-21 בפברואר, ייתכן שיהיה חיבור כלשהו, הדחה של גבאי על ידי חברי כנסת או פרישה של כמה ח"כים שינסו לעבור למרצ.