אמה של אורי אנסבכר: "נשמה אצילה ועדינה, רוע לקח אותה מאיתנו"

נאעה אנסבכר שוחחה עם כלי התקשורת על הכאב העצום שחווה המשפחה מאז הרצח, ואמרה: "חשוב לנו שהעולם ידע מי הייתה אורי שלנו. היא הוסיפה אור בעולם וריפאה לבבות שבורים"

רצח אורי אנסבכר: נאעה אנסבכר, אמה של אורי בת ה-19 שגופתה נמצאה ביער עין יעל בירושלים, שוחחה אמש (שבת) עם כלי התקשורת, לאחר מעצרו של הפלסטיני החשוד ברצח, ואמרה כי "חשוב לי שהעולם ידע מי הייתה אורי שלנו, היא הוסיפה אור וריפאה לבבות בכל מקום שהגיעה אליו, גם עם הנערים שהתנדבה איתם וגם עם אנשים שלא הכירה".

"הייתה לה התבוננות מדויקת על העולם. לפעמים כשהייתי מדברת איתה הרגשתי שזו לא שיחה של אמא ובת, שהיא המורה שלי. אורי הייתה יפיפה מבחוץ ומבפנים, נשמה אצילה, עדינה כל כך, ובתוך העדינות הסתתרה עוצמה גדולה. היא חייה חיים מלאים ממש. אורי הייתה ילדה של אדמה ושל מילים", אמרה בכאב אימה. 

במהלך השיחה התייחסה נאעה על הניגוד בין האדם שאורי הייתה לבין החשוד ברצח: "היא הייתה ילדה של אמת פנימית. היא חיפשה כל הזמן לתקן את העולם. לתת ולאהוב, כמה אהבה היא נתנה. בתקופה האחרונה היא דיברה הרבה על החמלה, על זה שהיא רוצה להיות חומלת. על מציאות שקשה לה ועם אנשים שקשים לה. דווקא כשהיא הלכה על האדמה הזו בביטחון - בא רוע כזה ולקח אותה מאיתנו". 

 
 
 
 נאעה אנסבכר
 

נאעה אנסבכר (החדשות 13)

 
 אורי אנסבכר
 

אורי אנסבכר (החדשות 13)

 

עוד אמרה האם: "היא הייתה כותבת שירים שהביאו לידי ביטוי את מי שהיא בעולם. מילים מדויקות ופנימיות כל כך. בראש השנה האחרון היא נתנה לי שיר שזה בשבילי כמו דבר שלומדים, אני עדיין לומדת את מה שהיא נתנה לי. היא לימדה אותנו להתפעל מהזריחה, מהשקיעה, מהפריחה, מהשמש, מהגשם וממה שיש בעולם. לראות את האור שיש בעולם". 

את דבריה חתמה נאעה בבקשה לכל אלו ששומעים את דבריה: "אני מתפללת שאורי תיתן לנו כוח להמשיך להאמין בטוב. ושתיתן לנו אור להוסיף ולהאיר פנים ואני מבקשת אולי ממי ששומע אותנו, שהדברים נכנסו ללבו, שאולי כל אחד יעשה משהו אחד קטן ולהוסיף אור בעולם. ואולי, זה ינכיח את אורי בעולם, ואולי תהיה לנו קצת נחמה להוסיף אור בעולם". 

כוחות הימ"מ עוצרים את החשוד ברצח אורי אסנבכר
 

כוחות הימ"מ עוצרים את החשוד ברצח אורי אסנבכר (דוברות המשטרה)

 

מוקדם יותר אמש, השב"כ התיר לפרסום כי שמו של הפלסטיני תושב חברון החשוד ברצח הצעירה הוא ערפאת ארפאעיה בן ה-29. השב"כ עדיין חוקר את המניע לרצח. ארפאעיה נחקר בשב"כ מאז נעצר שלשום, ומחקירתו עולה כי יצא מביתו בחברון עם סכין והתקדם לכיוון הכפר בית ג'אלה. ארפאעיה צעד לכיוון היער, שם הבחין בצעירה, תקף ורצח אותה.

אחר פרסום שמו, מסר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מברך את כוחות השב"כ והימ"מ שתוך שעות ספורות לכדו את הרוצח המתועב שרצח את אורי אנסבכר ז"ל. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע בנו ונבוא עמו חשבון. בשמי ובשם עם ישראל אני מבקש להביע תנחומים למשפחת אנסבכר ולחזק אותם ביגונם הכבד".

 אורי אנסבכר
 

אורי אנסבכר (החדשות 13)

 

כאמור, חקירתו של ארפאעיה נמשכת מאז שנעצר שלשום באזור רמאללה, בסמוך למסגד. מהחקירה עולה כי החשוד מוכר לשב"כ שכן הוא ריצה בעבר עונש מאסר בישראל על עבירת שהייה בלתי חוקית, וכי הוא פעל לבדו. עוד נבדק אם מדובר במניע לאומני, או באירוע פלילי שהתפתח לאירוע לאומני, ובשב"כ טרם הגדירו את הרצח כלאומני.