מציל כלבים מהתעללות - ומשלם מחיר אישי כבד: "אני אדם מת"

ב-16 השנים האחרונות הציל יובל מנדלוביץ' אלפי כלבים מאימת הקרבות. בריאיון ל"המגזין" עם אושרת קוטלר הוא מספר על הקשיים שחווה: "לא ראיתי את בתי 7 חודשים"

ב-16 השנים האחרונות הציל יובל מנדלוביץ' כלבים רבים מאימת הקרבות והתעללות. הוא נהרייני במקור, סוליסט מושבע. ילדותו עברה עליו בעיקר בחיק הטבע, טיפוס מתבודד שהעדיף מאז ומעולם את חברתם של בני החיים על פני האדם. הוא שירת בגולני, לאחר מכן התנדב למשטרה אבל מהר מאוד הבין היכן נמצאת התשוקה האמיתית שלו – להציל כלבים ממוות ולשקמם.

מנדלוביץ' מטפל בעיקר בכלבים שהוגדרו בחוק כמסוכנים ומנסה לשקמם, כדי להעניק להם את האפשרות למצוא בית מאמץ. מאז שנת 2003 הציל מנדלוביץ' כלבים רבים מאימת הקרבות והתעללות. את החווה השיקומית שלו לכלבים "מסוכנים" בנה בעצמו בצפון, מפסולת בניין שמצא באזור, והיא מהווה בית טיפולי לכמאה כלבים.  

בכל שבוע מגיעים אליו עוד כלבים ממחנות הסגר, שמגדילים בתורם את ההוצאות הרבות גם ככה. כדי להמשיך לפעול הוא מגייס תרומות בעמוד הפייסבוק שלו, אך אלו אינן מספיקות כדי לכלכל את המפעל שהקים. "המאה כלבים שאתה רואה פה, הם כלום לעומת כל המפעל חיים הזה. יש לי יותר מ-4,000 כלבים משוקמים בבתים היום. ויש לך מולך בן אדם גמור, מת, שעוד שנייה הוא לא יכול לטפל בהם", אמר מנדלוביץ'.  

 יובל מנדלוביץ' בחווה השיקומית שהקים
 

יובל מנדלוביץ' בחווה השיקומית שהקים ( החדשות 13)

 
יובל מנדלוביץ' יחד עם ביתו אריאל  בת השבע
 

יובל מנדלוביץ' יחד עם ביתו אריאל בת השבע (החדשות 13 )

 

מנדלוביץ', אדם שהקדיש את כל חייו וכל הונו לשיקום הכלבים הללו, משלם על סגנון חייו מחר אישי כבד מנשוא ושקוע בחובות של מאות אלפי שקלים. ההקרבה היא אינה רק כלכלית, מבחינתו זוגיות היא דבר "שאינו בא בחשבון", ואת ביתו אריאל בת השבע לא ראה כשבעה חודשים. "מתוך שבע שנותיה, בשתי ידיים אנחנו יכולים לספור כמה אנחנו התראינו", אמר בכאב. "אני אוהב אותה והיא אוהבת אותי, לא סתם היקום שלח לי אותה, כי רק היא מבינה אותי. כשאני עצוב וממורמר ומרגיש כל כך עלוב כאבא היא אומרת לי 'אתה שומר על האחים שלי'", הוסיף.

למרות ההקרבה הגדולה שנטלה ממנו את היכולת לנהל חיים נורמטיביים, מנדלוביץ' לא מתכוון לחדול מפעילות השיקום וההצלה של הכלבים שאפיונם בקרב החברה נותר ברובו עדיין שלילי. "אני טוטאלי. עשיתי בחירה ואני עומד בבחירה שלי. זהו, נגמר הסיפור".