רבקה זוהר חוזרת לבמה עם שירים חדשים: "תמיד יש תקווה"

הזמרת, מהגדולות שידע הזמר העברי, שבה להופיע עם יצירות חדשות ומספרת על הנפילה לסמים הקשים ועל הניתוק מבתה: "כשיגיע הזמן ניפגש" • "המגזין" עם אושרת קוטלר

בגיל 70 רבקה זוהר, מהזמרות הגדולות שידע הזמר הישראלי, חוזרת לבמה עם שירים חדשים שמשקפים את הדרך הארוכה והקשה שעברה. זוהר, שחוותה עליות ונפילות קשות במיוחד אל עולם ההרואין והקוקאין, לא מוותרת על המוסיקה ובימים אלה, בעשור השמיני לחייה, היא יוצאת למופע חדש עם שיר חדש, שכל כולו געגוע לבת שהורחקה ממנה לפני יותר מ-35 שנים.  

את מה שההתמכרות לקחה ממנה היא מנסה לשקם, אך הדבר היקר לה ביותר נשאר בניו יורק. בתה תמה, שנלקחה ממנה עם ההתמכרות לסמים, חיה עם היום בארצות הברית ומעדיפה שלא לדבר או להיפגש עם אמא שלה. "היא לא רוצה שום דבר איתי, ואני מכבדת את זה. עשינו הכול, חילופי מכתבים ואס-אם-אסים, ולא, לא מוכנה", אמרה בכאב זוהר.

יותר מארבע שנים עברו מאז מותו של שלמה קאלו, מי שהיה בן זוגה והמורה הרוחני שלה. את הגמילה לסמים היא זוקפת עד היום לזכותו. אבל כעת, בלעדיו, זו תורה של המוזיקה לנסות לטפל בכאבים האחרים שעוד נותרו.

 רבקה זוהר
 

רבקה זוהר (החדשות 13; )

 
 רבקה זוהר
 

רבקה זוהר (החדשות 13 )

 

בשנים האחרונות שיתפה פעולה עם הזמר הצעיר לירון לב. מי שהשתתף בעונה השנייה של "כוכב נולד", אוורר את רבקה מהארכיון, והיא בתמורה גאלה אותו מהאנונימיות. החיבור הזה כבר הוליד שני אלבומים וסיבובי הופעות מצליחים. כשזוהר נשאלה אם היא מקווה עוד להיפגש עם ביתה, כמילות השיר שלה "כשיגיע הזמן שלנו עוד ניפגש", השיבה "אני לא מצפה, אבל תמיד יש תקווה".