אחרי הבטחת ראש העיר: "אוטובוס השבת" של טבריה הופעל לראשונה

תושבי העיר הצפונית ותייריה נהנו היום בפעם הראשונה מתחבורה ציבורית, שתופעל במהלך סופי השבוע ע"י ארגון "נוע תנוע": "אחרי 20 שנה של כפייה דתית - מנערים את האבק"

"אוטובוס השבת" הופעל היום (שבת) בטבריה בפעם הראשונה, ואפשר לתושבים ולתיירים להסתובב ברחבי העיר גם ביום המנוחה. קו התחבורה עתיד לפעול בעיר במהלך סופי השבוע באמצעות ארגון "נוע תנוע". "טבריה מחזירה לעצמה את היכולת לבחור - התושבים שלה יוכולו לבחור אם הם רוצים לנסוע או לא", אמר ח"כ עודד פורר."מי שלא רוצה - לא ייסע, ומי שרוצה – יוכל לנסוע. אני חושב שאחרי 20 שנה של כפייה דתית בעיר, מנערים קצת את האבק, ודווקא בתור עיר תיירותית היא תוכל לתת שירות גם לתושבים וגם לתיירים, בלי לקרוע את הכיס".

 
 
 אוטובוס השבת הופעל לראשונה בטבריה
 

אוטובוס השבת הופעל לראשונה בטבריה ( דוברות ישראל ביתנו)

 

אתמול תקף ראש עיריית טבריה, רון קובי, ראשי ערים אחרים שהחליטו לא להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, בניגוד אליו. "הם לא מקדמים תוכניות כאלה, כיוון שהם פחדנים. זאת רפיסות כללית של ההנהגה העירונית כלפיי שר הפנים אריה דרעי", אמר קובי בתוכנית "שישי". קובי הוסיף, "מי הוא דרעי בכלל? הוא צריך ללכת הביתה".

קובי, שהורה על פתיחת תחבורה ציבורית בעירו, אמר כי החלטתו "לא נובעת ממאבק בחרדים, אלא ניסיון לקחת את טבריה ולשים אותה במקום שבו היא צריכה להיות בו". לדבריו, "המהלך לא נובע ממאבק דתי, אלא ממאבק חברתי כדי שלאנשים בטבריה שידם אינה משגת יוכלו להגיע לכינרת בימי שבת". קובי הוסיף כי מבחינתו הוא "ראש העירייה של כולם, ולכן לא אכניס את האוטובוס דרך השכונות בעיר אלא רק דרך הציר הראשי".

החלטתו של קובי להפעיל קו אוטובוס חינמי בעיר יצרה לו אופוזיציה הן ברמה העירונית והן בקרב רבנים, שאף עלו לקברו של סבו במהלך השבוע. עד בחירתו של קובי הטיילת בטבריה הייתה שוממה, אך כבר בשבוע שעבר פקדו אותה עשרות אלפי מטיילים. מחר אף צפויים להגיע לעיר נציגים ממפלגות חילוניות כדי להביע בו תמיכה. בין היתר צפויים להגיע חברי כנסת מישראל ביתנו ואף נציגים מצעירי מפלגת העבודה.