בוטוקס, ממון וריב משפחתי: חייו הסוערים של משולם ריקליס

המיליארדר הצבעוני השתלט על חברות ענק, הזניק את הקריירה של אשתו השנייה, הופיע ב"מעושרות" והסתכסך עם משפחתו על רקע יחסיו עם אשתו השלישית • התחנות בחייו של "זוס"

שבועיים אחרי שנפטר המיליארדר הישראלי-אמריקני משולם ריקליס בשיבה טובה בגיל 95, צפים שוב הקרעים בין ילדיו לבין רעייתו השלישית במספר טלי. מותו של המיליארדר מעורר סערה לא פחות מאשר חייו.

הישראלים המבוגרים מכירים אותו בשם משולם, הצעירים יותר מכירים אותו, אם בכלל, בשם החיבה "זוס". איש העסקים הצבעוני הגיח פעם נוספת לתודעה הציבורית לפני כעשור, כשאשתו השלישית טלי בחרה לחשוף את העושר המופלג של בן זוגה בתוכנית "מעושרות".

ריקליס עשה את הונו בבורסה בשנות ה-60. למעשה, הוא היה טייקון כשבישראל עוד לא בדיוק ידעו שיש דבר כזה. בשלב מסוים בחייו, הוא היה אחד מ-400 האנשים העשירים ביותר בארצות הברית. אך העיתונים רדפו אחריו, בעיקר בשל חיבתו העזה לנשים.

 טלי סיני ומשולם ריקליס
 

טלי סיני ומשולם ריקליס ( רפי דלויה)

 

אחרי שהתגרש מאשתו הראשונה, יהודית שטרן, שאיתה הביא לעולם שני ילדים ולאחר אי-אלו רומנים אחרים, הוא נשא לאישה את השחקנית פיה זדורה שהייתה צעירה ממנו ב-35 שנים. ריקליס מימן לה הפקת מחזה לקריירה שלא התרוממה יותר מדי. בשנת 2010 הוא פגש את טלי, גרושתו של אריק סיני, גם היא צעירה ממנו ב-35 שנים.

טלי התפרסמה באירוויזיון 1985, אז כחלק מלהקת הרקדנים של יזהר כהן. בסדרה "מעושרות" היא הייתה דמות משעשעת במיוחד שדיברה לא פעם על הניתוחים הפלסטיים שעברה. משפחתו של ריקליס לא התחברה לרומן הזה, דבר שהוביל ליחסים רופפים בין הצדדים בשנים האחרונות לחייו. ב"מעריב" פרסמו השבוע כי ביתו הצעירה מפי זדורה, קיידי, לא הגיעה להלוויה של אביה ולפני חודשים אחדים פרסמה פוסט בפייסבוק שבו סיפרה כי הקשר עם אביה נותק בגלל זוגתו האחרונה, טלי.

בגיל 95 הלך החודש משולם ריקליס לעולמו והותיר אחריו הרבה אנשים אוהבים וסיפורים, שיכולים למלא חיים של הרבה יותר מבן אדם אחד.