כוחות הימ"מ עוצרים את החשוד ברצח אורי אסנבכר, דוברות המשטרה

יומיים לאחר שנמצאה גופת אורי אנסבכר: נעצר פלסטיני החשוד ברצח

החשוד, תושב חברון, נעצר בעיירה אל-בירה הסמוכה לרמאללה, בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לחוקרי שב"כ. מוקדם יותר אתמול, פורסם כי התחזק החשד לפיו הרצח נבע ממניע לאומני

הותר לפרסום: כוחות הימ"מ, צה"ל ושב"כ עצרו אתמול בערב (שישי) פלסטיני תושב חברון בחשד שרצח את אורי אנסבכר, יומיים לאחר שנמצאה גופתה בעין יעל שבירושלים. החשוד נעצר בעיירה אל-בירה, הסמוכה לרמאללה, בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי חוקרי שב"כ והעובר לחקירת גורמי הביטחון. מהמשטרה נמסר כי בזירת הרצח נמצאו ראיות פורנזיות שקושרות את החשוד באופן חד משמעי לאירוע. מוקדם יותר אתמול בערב התגבר החשד כי הרצח בוצע ממניע לאומני. צו איסור פרסום עדיין חל על כל פרטי החקירה. 

אתמול דיווחו כלי התקשורת הפלסטינים על פעילות נרחבת של צה"ל ושל יחידות מיוחדות נוספות בעיירה אל-בירה, במסגרתה הוחרמו בין היתר מצלמות. בתום הפעילות התפתחו הפרות סדר שכללו ידויי אבנים אל עבר כוחות הביטחון. באירוע לא היו נפגעים. 

מוקדם יותר, התייחסו במשטרה באופן חריג לחקירה בעקבות פרסומים שונים ברשתות החברתיות ובכלי תקשורת אודות נסיבות הרצח. הודעת המשטרה הגיעה בין היתר בעקבות ציוץ של יאיר נתניהו, בנו של רה"מ, שסיפק גרסה משלו לנסיבות האירוע. בהודעה ביקשה המשטרה להבהיר כי "מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בסרטון: תיעוד פלסטיני של הפרות הסדר שפרצו בעקבות פעילות כוחות הביטחון באזור רמאללה 

אורי אנסבכר, בת שירות לאומי שנרצחה בעין יעל
 

אורי אנסבכר, בת שירות לאומי שנרצחה בעין יעל (החדשות 13 )

 

אתמול בשעות הצהריים הגיעו מאות בני אדם ללוויתה של אורי אנסבכר בת ה-19. אחותה תמה ספדה לה: "לימדת אותי להיות מאושרת, לצמוח מהקושי ולעזור לאחרים.  תכננו לעשות הרבה דברים ביחד ולטייל בפסח – וזה כבר לא יקרה". מורתה של אורי ספדה לה גם היא. "מאז אתמול נעלם החיוך מעינייך", אמרה, "כל שיחה איתך הבעת את עומק מחשבתך העצמאית. שאלת וחקרת, לא קיבלת שום דבר כמובן מאליו. פעלת נגד חוסר צדק ועוולות. נשתדל ללכת בדרכך ולתקן את העולם השבור".

אביה, הרב גדי אנסבכר, ספד גם הוא לבתו. "אני לא מאמין, לא יודע מה להגיד. תמיד ראית חד, ראית צלול, ראית הכל. בשנה האחרונה עשית את זה, ניצחת, חיית חיים שלמים".  תאיר חברתה אמרה: "ענן כבד התיישב על ירושלים, כמו רוצה להסתיר את לכתך, אני מנסה להיות ראויה לך, לחברות האמיצה שלימדת אותי כל השנים". אמה של אורי הוסיפה: "בתוכך הייתה עוצמה אדירה, אמת פנימית שמחפשת תמיד לנסות להיטיב עם כל אדם באשר הוא אדם. היית ילדה של טבע ואדמה - אוזניות, מוזיקה ויוצאת להליכות. מתפעלת כל כך מהפריחה, מהשמש מהגשם וממה שיש".

ראש הממשלה נתניהו התייחס בחשבון הטוויטר שלו לרצח. "אורי אנסבכר ז״ל נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים", כתב, "בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום לרצח וכתב: "אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על הירצחה של אורי ז״ל. הלב נשבר מול אובדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורה הגדול כבה".

 הלוויתה של אורי אנסבכר
 

הלוויתה של אורי אנסבכר (החדשות 13 )

 

יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ, התייחס אף הוא לרצח: "עם ישראל כולו מאוחד בזעזוע על הרצח הנתעב. לבי עם משפחת אנסבכר ותושבי תקוע. אני סומך על כוחות הביטחון שיביאו למעצר מבצע הרצח הנתעב ועל מערכת המשפט שתמצה איתו את הדין". 

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון הצטרף לדברים: "הרצח האכזרי כואב לכל עם ישראל. אני בטוח שכוחות הבטחון יגיעו לרוצח הנתעב במהרה. כולנו מחבקים ברגעים קשים אלה את המשפחה והחברים". ויו"ר העבודה, אבי גבאי, הוסיף כי "הלב נקרע נוכח המקרה - אנחנו שולחים חיבוק לבני משפחתה ולחבריה ובטוחים שהמשטרה וכוחות הביטחון יעשו כל שביכולתם כדי לאתר את הרוצח".

כמו כן, אתמול בצהריים הותר לפרסום כי הנערה שגופתה נמצאה אמש סמוך לעין יעל היא אורי אנסבכר, בת 19 מתקוע, בת שירות לאומי. גופתה נמצאה אמש ועליה סימני אלימות ודקירות, ובמשטרה ובשב"כ ממשיכים לחקור את המניע לרצח, כולל אפשרות לרצח על רקע לאומני. צו איסור פרסום הוטל על רוב פרטי החקירה.