רון קובי: "ראשי ערים אחרים מפחדים ומתרפסים בפני דרעי"

ראש עיריית טבריה התייחס להחלטה להפעיל תחבורה ציבורית בימי שבת, בניגוד לנעשה בערים אחרות, ותקף את שר הפנים: "מי הוא דרעי בכלל? הוא צריך ללכת הביתה"

ראש עיריית טבריה, רון קובי, תקף הערב (שישי) ראשי ערים אחרים שהחליטו לא להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, בניגוד אליו. "הם לא מקדמים תוכניות כאלה, כיוון שהם פחדנים. זאת רפיסות כללית של ההנהגה העירונית כלפיי שר הפנים אריה דרעי", אמר קובי בתוכנית "שישי". קובי הוסיף, "מי הוא דרעי בכלל? הוא צריך ללכת הביתה".

קובי, שהורה על פתיחת תחבורה ציבורית בעירו, אמר כי החלטתו "לא נובעת ממאבק בחרדים, אלא ניסיון לקחת את טבריה ולשים אותה במקום שבו היא צריכה להיות בו". לדבריו, "המהלך לא נובע ממאבק דתי, אלא ממאבק חברתי כדי שלאנשים בטבריה שידם אינה משגת יוכלו להגיע לכינרת בימי שבת". קובי הוסיף כי מבחינתו הוא "ראש העירייה של כולם, ולכן לא אכניס את האוטובוס דרך השכונות בעיר אלא רק דרך הציר הראשי".

רון קובי, ראש עיריית טבריה
 

רון קובי, ראש עיריית טבריה (החדשות 13)

 

ראש העירייה התייחס למאמציו להחזיר את טבריה לימים טובים יותר: "אנחנו ממרקים את העיר כבר שלושה חודשים - עדיין יש לנו הרבה עבודה, בעיקר בתוך השכונות, אך בסופו של דבר העיר תהיה הרבה יותר מסודרת". לדבריו, "מבחינתי השנה היא שנת שיפור פני העיר, וזאת כדי להחזיר את הערגה לעיר". 

החלטתו של קובי להפעיל קו אוטובוס חינמי בעיר יצרה לו אופוזיציה הן ברמה העירונית והן בקרב רבנים, שאף עלו לקברו של סבו במהלך השבוע. עד בחירתו של קובי הטיילת בטבריה הייתה שוממה, אך כבר בשבוע שעבר פקדו אותה עשרות אלפי מטיילים. מחר אף צפויים להגיע לעיר נציגים ממפלגות חילוניות כדי להביע בו תמיכה. בין היתר צפויים להגיע חברי כנסת מישראל ביתנו ואף נציגים מצעירי מפלגת העבודה.