שדה הקרב בגני התערוכה: מאחורי הקלעים של הפריימריז בליכוד

הבחירות המקדימות במפלגת השלטון הוצתו מחדש לאור העימות בין נתניהו לסער. כמו כן, אורן חזן, שנדחק מהרשימה, התעמת עם הליכודינקים החדשים, אך החשש מהם התברר כמוגזם

לולא ראש הממשלה בנימין נתניהו היה מחליט להלהיט את הרוחות בניסיון לסכל את גדעון סער, היו אלה הפריימריז המשמימים בתולדות הליכוד. עם זאת, הוא בחר להצית את האש, וכך הפכו הבחירות המקדימות למפלגת השלטון לשדה קרב של ממש. צוות חדשות 13 ביקר בגני התערוכה בתל אביב ביום הדרמטי למפלגה וסיפק הצצה לאחורי הקלעים של הפריימריז.

אחת הדמויות הצבעוניות ביותר במפלגה היא מירי רגב. כששרת התרבות והספורט הגיעה לקלפיות היא עשתה זאת כשהיא מלווה במוזיקה ובפעילים קולניים. "השרה שמשתיקה את כל הח"כים הטרוריסטים", צעקה אחת מהפעילות למיקרופון, על רקע כריזת "מירי רגב, הנשמה של ישראל". "אני מקווה להיות בחמישייה, זה מה שישמח אותי. אני לא מבקשת מקום ראשון או שני, אלא רק בחמישייה", הצטנעה רגב. ואכן, היא השיגה את מטרתה, והתברגה למקום החמישי בפריימריז. 

 אורן חזן וחקייניו בגני התערוכה
 

אורן חזן וחקייניו בגני התערוכה (חדשות 13)

 

גם אורן חזן נכח במקום, מלווה באמו שעטתה חולצה ועליה מודפסת דמותו ומנסה לשכנע את העוברים ושבים להצביע לו. כשזרמו תוצאות האמת התברר כי קהל המתפקדים לא התלהב מהסלפי עם טראמפ או מהסגנון של חזן בכלל, וסילק אותו מהמפלגה. 

במקום ניתן היה למצוא גם את הליכודניקים החדשים הפעילים שעוררו רעש ודאגה הגיעו כשהם מצוידים ברשימת ההמלצות של התנועה. "הלכתי לפי הרשימה שבאתר, אני אפילו לא זוכר אותה", סיפר אחד הפעילים. "אנחנו חייבים ללכת כגוש אחד כדי להשפיע". עם זאת, הפעילים סביבם לא קיבלו את נוכחותם בברכה. "רואים עליהם בפנים", צעקה אביבה חזן, אמו של הח"כ. "מזהים אותם, אמרתי לך. על המצח כתוב להם 'ליכודניקים חדשים'", זעמה. אך החרדה סביבם התבררה כמוגזמת, והנציג האמיתי שלהם אפילו לא הצליח להתברג בתחתית הרשימה.