עיריית חיפה פנתה לביה"ד בדרישה לחייב את השובתים לשוב לעבודה

שלושה ימים לאחר שהוכרזה שביתה בהוראת ועד העובדים, הגישה העייריה לבית הדין לעבודה בעיר בקשה להפסיק אותה. הבוקר לא התקיימו לימודים בבתי הספר היסודיים ובגנים

השביתה בחיפה: עיריית חיפה הגישה היום (שישי) לבית הדין לעבודה בעיר בקשה להוציא צו שיחייב את השובתים לשוב לעבודתם, ובכך להפסיק את השביתה שנמשכת כבר שלושה ימים ברציפות. השביתה החלה בהוראת ועד העובדים, לאור מחלוקת בין הוועד לראש העירייה החדשה, ד"ר עינת קליש רותם.

הבוקר לא התקיימו לימודים בבתי הספר היסודיים ובגנים בעקבות שביתת ועד העובדים של העירייה. גני ילדים של החינוך המיוחד, בתי הספר לחינוך מיוחד ובתי הספר התיכוניים פעלו כסדרם. גן החיות והמוזיאונים המשיכו להיות פתוחים חינם לתושבי חיפה בהצגת תעודת זהות.

 
 
 
 משאיות זבל בכניסה לעיריית חיפה
 

משאיות זבל בכניסה לעיריית חיפה (החדשות 13)

 

אתמול שיגרה הסתדרות המורים מכתב חריף לראש העיר עינת קליש-רותם ולמנהל מחוז חיפה במשרד החינוך ד"ר סער הראל, שבו הודיעה כי אם תימשך השביתה של ועד עובדי העירייה גם היום, יושבתו מוסדות החינוך בעיר בשל תנאי התברואה שנוצרו בהם כתוצאה מהשביתה. 

במכתב שנשלח אתמול מטעמה של מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, נכתב: "עובדי העירייה שובתים זה היום השני ברציפות. בשל השביתה נוצר מצב בלתי נסבל, כאשר הפסולת נערמת והמצב התברואתי וההיגייני הידרדר לכדי סכנה של בריאות התלמידים. לאור זאת, השהות במוסדות החינוך לא רק שמסכנת את התלמידים, אלא אף אינה מאפשרת לעובדי הרווחה לנהל את שגרת יום הלימודים בצורה בטוחה ואחראית. ככל שהשביתה תימשך גם מחר, עובדי ההוראה יגיעו למוסדות החינוך אך לא יאפשרו את כניסתם של התלמידים". 

יו"ר ועד העובדים, דוד וקנין, שיגר מכתב לעובדים ובו תקף את קליש-רותם. "ראש העירייה מסרבת להכיר בוועד עובדים וביחסי עבודה קיבוציים והעירייה עומדת על ביצוע שינויים ארגוניים שיש בהם כדי לפגוע בזכויות העובדים באופן חד צדדי", נכתב, "ועד העובדים לא ייתן ידו לפגיעה בעובדים ובזכויותיה. הניסיון להפוך את הסכסוך לאישי לא יצלח". לבסוף הוסיף וקנין כי "אנו נהיה החיילים הנאמנים ביותר של הנהלת העירייה באם תנהג בהגינות כלפי העובדים ובעיקר כלפי אוכלוסיות מוחלשות שרואות את העבודה בעירייה כבית ושליחות.

 ראש עיריית חיפה עינת קליש-רותם
 

ראש עיריית חיפה עינת קליש-רותם (החדשות 13)

 

כמו כן, אגף משאבי אנוש בעירייה הודיע כי על פי הנחיית האוצר, העובדים לא יקבלו שכר בגין ימי השביתה. עם זאת, הדבר לא יחול על עובדי החינוך המיוחד ועובדי בית החולים בני ציון. 

כזכור, אתמול הודיע ועד עובדי עיריית חיפה כי העירייה שהושבתה שלשום בעקבות המשבר בין ועד העובדים לבין ראש העיר קליש-רותם, על רקע אי-הבנות בנוגע לקליטת עובדים חדשים, תמשיך לשבות. כמו כן, הודיע הוועד כי עובדי החינוך המיוחד ובית החולים בני ציון לא ישבתו, אך גני הילדים העירוניים יהיו סגורים, לא יאספו פחי אשפה, לא ינתנו דוחות חניה ולא תיגבה ארנונה.