מאצטדיון הכדורגל ורצף האליפויות לכנסת: סיפורה של אלונה ברקת

ברקת הגיעה להפועל באר שבע לפני 12 שנים, ומאז היא לא רק הבעלים, אלא גם פני המועדון. דמות שחיברה את השחקנים לקהילה והובילה לשינוי תדמית. "לא האמנתי שהיא תעזוב"

אוהדי קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע התעוררו אתמול בבוקר (חמישי) לידיעה שממנה חששו יותר מכל. 12 שנים אחרי שהגיעה בפעם הראשונה למועדון, הודיעה בעלי הקבוצה, אלונה ברקת, שהיא ממשיכה הלאה למקום שבו תוכל להשפיע, ולא רק בכדורגל – למפלגת "הימין החדש" בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד.

אלונה, אשקלונית במקור, הגיעה לבאר שבע ומאז השקיעה עשרות מיליוני שקלים בכל שנה. לא בטוח שהמטרה שלה הייתה אז להיכנס לפוליטיקה, אבל אין ספק שהיא הצליחה לחבר את הקהילה באר שבע לקבוצה, ובעיקר הצליחה להוביל אותה להצלחה מסחררת בליגה המקומית ובעיקר במפעלים האירופיים.

 אלונה ברקת
 

אלונה ברקת (חדשות 13 )

 

אלו היו 12 שנים בלתי נשכחות בהיסטוריה של המועדון, שהיה במצב של דעיכה ובמשך שנים לא הצליח לתקוע יתד בליגת העל. הילדה מהאולפנה התקבלה באהבה גדולה על ידי הקהל, החזירה את אליניב ברדה, הסמל של המועדון מבלגיה והביאה גם את מאור בוזגלו ומאור מליקסון.

ואז, היא עשתה את הבלתי ייאמן – אליפות ראשונה אחרי 40 שנה. אחריה באו עוד שתי אליפויות רצופות והצלחה בלתי נתפסת באירופה, כולל ניצחונות על אינטר מילאנו האיטלקית, אחת הקבוצות הגדולות ביבשת.

ברקת היא לא רק הבעלים של הקבוצה, אלא היא הייתה הפנים שלה והיא זאת שהובילה לשינוי התדמית שלה באמצעות החיבור לקהילה. בלעדיה, ברור לכולם, זה כבר לא יהיה אותו דבר. משה מלול, אוהד "הפועל באר שבע", אמר כי "מאוד חשוב למועדון שיש בעל בית שהוא נמצא ונוכח. אנחנו רואים מה קורה במועדונים שהבעלים שלהם נמצאים בשלט רחוק. לא האמנתי שאלונה תעזוב".

אלונה ברקת
 

אלונה ברקת ( הראל שגיא)

 

כאמור, מוקדם יותר אתמול הודיעה ברקת על הצטרפותה למפלגת "הימין החדש". בסרטון שפרסמה המפלגה נראית ברקת מתבוננת בתמונות ומספרת על התחנות בחייה: "בימין החדש מצאתי בית וחיבור לשני אנשים מופלאים – איילת ונפתלי. באתי מתוך תפיסה חברתית מובהקת, שכדורגל הוא פלטפורמה לשינוי חברתי. חינכו אותנו על ערכים של אהבת הארץ, ואלה ערכים שהולכים איתי עד היום".

במסיבת העיתונאים שהתקיימה אמש בבית העיתונאים בתל אביב, ברך ראש מפלגת "הימין החדש" נפתלי בנט את ברקת על הצטרפותה למפלגה. "אני שמח מאוד להודיע היום על ההצטרפות של אלונה ברקת למפלגת הימין החדש כדי לקחת את המהפכה שהיא עשתה בבאר שבע, ולהביא אותה לכל מדינת ישראל. ברוכה הבאה ווינרית".

בנט החמיא לברקת על פועלה בהפועל באר שבע. "אלונה ברקת לימדה אותנו שבעקשנות, בהתמדה ובסבלנות אפשר להביא קבוצת כדורגל מעמקי הליגה השנייה להיות אלופת ישראל. אלונה גדלה באשקלון להורים שורשיים וערכיים, אנשי חינוך והוראה מהציונות הדתית שעלו מתימן והיא גדלה עם אהבת ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. אלונה מהווה בעיני את תמצית ארץ ישראל היפה. והיא הטמיעה בכולנו כלל גדול – אף פעם לא מוותרים על אף ילד וילדה בישראל, על אף אזרח בישראל". 

שרת המשפטים איילת שקד, סיפרה כיצד הוחלט על צירופה של ברקת לרשימה. "בשבועות האחרונים בנט ואני ישבנו עם אלונה ודיברנו במשך שעות רבות על תפיסות עולם, על דברים שחשובים לנו במדינת ישראל ועל המשימות שעוד ניצבות בדרכנו. סיפרנו לאלונה על המפלגה, ועבדנו ביחד על המצע. מפלגה שהיא ימין מדיני, ימין כלכלי, עם שמרנות משפטית ורגישות חברתית - בלי לעגל פינות. ואז הבנו שאלונה משלימה אותנו. עם אומץ גדול לשנות ובלי לפחד מאתגרים גדולים, אלונה עשתה מהפכה בעיר באר שבע". 

"אלונה יכולה הייתה להשאר באזור הנוחות ולהמשיך בעסקיה, אבל לפני 12 שנה היא החליטה לעשות מהפכה חברתית אדירה דווקא בבאר שבע. מהפכה שחרגה מתחום הכדורגל והספורט. אלונה ביקשה להוכיח דווקא בנגב שלאיש אין מונופול על ההצלחה, שעם נחישות וסבלנות כל אחד יכול להצליח", אמרה שקד. 

 מסע"ת של הימין החדש בעקבות הצטרפותה של אלונה ברקת
 

מסע"ת של הימין החדש בעקבות הצטרפותה של אלונה ברקת (חדשות 13 )

 

לאחר דבריהם של שקד ובנט, אמרה ברקת כי: "אני שמחה, נרגשת וכמובן מודה על ההזדמנות להצטרף לצוות מנצח של הימין החדש. זה צוות של חולמים ומאמינים, ומצד שני עושים ומגשימים. אני יודעת שיחד נוכל לעשות דברים גדולים לטובת עם ישראל ומדינת ישראל. כאשר הם הציעו לי להיכנס לחיים הפוליטיים הייתי מופתעת. לא תכננתי ולא ביקשתי זאת מהם. הייתה לי התלבטות קשה, בעיקר בגלל מה שאני עושה היום. אבל ראיתי את ההזדמנות לעשות איתם שינוי חברתי, לקחת את השינוי שעשינו בבאר שבע ולהביא אותו לכלל ישראל. הפועל באר שבע הוא מפעל חיים עבורי, שבו הייתה לי את הזדמנות להגשים חלום של חבל ארץ שלם ולהוכיח שכל אחד יכול, בלי קשר להיכן הוא נולד או מה סיבות חייו". 

עוד הוסיפה ברקת: "למדנו יחד שאין גבולות בפני הרצון והנחישות ושכל חלום יכול להתגשם. בעיקר קשה לי מול האוהדים המדהימים של הפועל באר שבע, אנשים שלימדו אותנו מהי אהבה ללא גבול ונתינה ללא תנאי. גם ברגעים קשים של אכזבה וכישלון וגם ברגעים מדהימים של הצלחה והישג. האוהדים האלה הובילו אותנו בדרך של צניעות ודרך ארץ, של דבקות ונחישות, דרך שאני לוקחת איתי למסע חדש". 

"ישראל צריכה תיקון חברתי. כולנו מרגישים בזאת. אסור לנו להשאיר אף ילד מאחור", הדגישה ברקת. "אנחנו חייבים לפעול כך שכל ילד בישראל ידע שכל חלום הוא אפשרי, שכל הישג הוא בהישג יד אם רק ירצה, יאמין ויעבוד קשה. אנחנו כמערכת חייבים לייצר את התנאים להצלחה ולהסיר מכשולים. עקבתי בשנים האחרונות אחרי פועלם של נפתלי ואיילת, יחד ולחוד. ראיתי את המפעל האדיר של נפתלי ופתיחת הדלתות לילדי הפריפריה בלימודי מתמטיקה, זה בדיוק מה שאני מאמינה בו. ראיתי את הנחישות שבה איילת עורכת מהפכה במערכת המשפט גם מול מכשולים והתנגדויות. בצניעות, בלי התלהמות ופלגנות. זוהי דרכי. אני מאמינה בדרך הימין החדש שהיא דרכי ואמנותי, אני מאמינה בזכותנו הנצחית על ארץ ישראל ובחובתנו לעובדה ולשומרה".