רה"מ חשוד בשוחד: מנדלבליט מתלבט אם להגיש כתב אישום בתיק 2000

בצוות הקרוב ליועמ"ש הדעות חלוקות לגבי ההכרעה בתיק, והוא ממשיך בדיונים על ההחלטה שצפויה להתפרסם בעוד כשבוע וחצי. פרקליטי נתניהו לא צפויים לעתור לבג"ץ על ההחלטה

ראש ממשלה בחקירה: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עדיין לא החליט האם להגיש כתב אישום כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 2000, תיק השיחות בינו לבין נוני מוזס. ההחלטה צפויה להתקבל בעוד כשבוע וחצי, כשרוב בכירי הפרקליטות ומשרד המשפטים משוכנעים שיש להגיש כתב אישום בפרשה, למעט שניים - המשנה ליועץ המשפטי רז נזרי ופרקליט מחוז חיפה עו"ד אייסמן. 

גם בצוות הקרוב ליועמ"ש הדעות חלוקות לגבי הגשת כתב האישום, ובימים הקרובים הדיונים בפורומים המצומצמים ימשיכו להתקיים. כאשר תתקבל, פרקליטיו של ראש הממשלה לא צפויים להגיש בג"ץ על ההחלטה. 

 ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס (חדשות 13)

 

ביום שישי נחשפו בחדשות 13 תמלולי הדיונים בלשכת היועמ"ש לקראת ההכרעה בתיק. ארבעה מתוך שישה מבכירי הפרקליטות הודיעו כי הם בעד הגשת כתב אישום על שוחד. התומכים בהגשת כתב האישום: פרקליט המדינה שי ניצן, פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי, המשנה ליועמ"ש מומי לבמרגר ועמית מררי, גם היא משנה ליועמ"ש; המשנה ליועמ"ש ניזרי ופרקליט מחוז חיפה אייסמן מתנגדים כאמור להגשת כתב אישום. ניזרי נימק את התנגדותו בכך שהגורמים שדנים בתיק "נכנסים כאן לשדה תקשורתי-פוליטי", כהגדרתו. "זה לא שדה שנרצה להיכנס אליו", אמר בדיונים. 

מנתניהו נמסר אז בתגובה לדברים, כי "מדובר בעוד הדלפה פלילית שנועדה להפעיל לחץ אדיר על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיגיש כתב אישום נגד נתניהו בכל מחיר לפני הבחירות, גם כשאין כלום. איך אפשר להגיד ששתיים וחצי כתבות באתר אינטרנט הם שוחד, שעה ש-43 חברי כנסת שהצביעו בעד החוק לסגירת 'ישראל היום' שהיה מכניס לנוני מוזס מאות מיליוני שקלים כלל לא נחקרו. כנראה שהלחץ על היועץ עובד". 

כזכור, עם פתיחת הדיונים בתיק, בתחילת חודש ינואר, דווח בחדשות 13 כי גורמים בכירים במשרד המשפטים שינו את עמדתם לגבי התיק והגיעו למסקנה כי מדובר בתיק שוחד. זאת לאחר שהיו חלוקים בדעתם בשבועות שקדמו לכך. 

כאמור, תיק 2000 עוסק בתיאום מהלכים לכאורה שבוצע בין נתניהו למוזס בנוגע לסיקור העיתון את מהלכי נתניהו באופן חיובי, והגבלות על העיתון המתחרה "ישראל היום", שבעליו נחשב למקורבו של רה"מ.