גדעון סער ונתניהו, רויטרס

סקר חדשות 13: 84% מצביעי הליכוד מעדיפים את נתניהו על סער

למרות הצלחתו של השר לשעבר בפריימריז, ישנו פער משמעותי לטובת רה"מ. מנגד, בקרב כלל הציבור קיים כמעט שוויון בין השניים • הערב במהדורה המרכזית יתפרסם סקר מנדטים חדש

יממה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו לא הצליח לדחוק את השר לשעבר גדעון סער מהחמישייה הראשונה ברשימת הליכוד לכנסת עולה מסקר החדשות 13 כי בקרב הציבור הרחב קיים קרב צמוד בין השניים בנוגע למידת ההתאמה לראשות הממשלה. 40% העדיפו לראות את נתניהו בתפקיד, ואילו 39% את סער - בעוד 21% השיבו כי אינם יודעים. מנגד, בקרב מצביעי הליכוד קיים פער משמעותי בין השניים: נתניהו זכה ל-84%, סער רק ל-11% וחמישה אחוזים אינם יודעים. הסקר המלא, הכולל גם סקר מנדטים יתפרסם הערב (חמישי) במהדורה המרכזית.

 
 
 
 סקר ליכוד
 
 

אתמול פורסמו התוצאות הסופיות של הבחירות המוקדמות לרשימת הליכוד. למקום הראשון הגיע יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, עם 37,524 קולות. מיד אחריו, בפער של כאלף קולות, ניצב שר התחבורה ישראל כץ (36,758 קולות). למקום השלישי התברג השר לביטחון פנים, גלעד ארדן (34,232 קולות) ואת המקום הרביעי תפס השר לשעבר סער (33,682 קולות).

גורמים בסביבת ראש הממשלה נתניהו התייחסו אתמול לתוצאות הפריימריז טרם סגירת הקלפיות, והצהירו כי "ראש הממשלה מאוד מרוצה. הוא הגדיר שלושה יעדים: רשימה חזקה ואיכותית, שבראשה לא יעמוד גדעון סער, ושהצעתו לשריונים תתקבל ברוב גדול. כל היעדים האלו הושגו בהצלחה".

סקר ליכוד
 
 

מוקדם יותר באותו היום, הודה סער לחברי הליכוד "על שנתנו בי אמון מחודש ואחרי ארבע שנים של פסק זמן מהחיים הציבוריים בחרו בי מחדש להנהגת הליכוד". סער הוסיף כי הוא מודה להם "על תמיכתם ואהבתם ועל כך ששמרו לי אמונים כפי שאני שמרתי אמונים לליכוד גם בימים הקשים ביותר".

ביום שני הדף סער בריאיון לחדשות 13 את ההאשמות שהטיח בו ראש הממשלה נתניהו: "אינני מבין מדוע ראש הממשלה, שיש לו כל כך הרבה צרות וקשיים, בוחר להמציא יריבים דימיוניים ומחליט לרדוף אותם", הצהיר סער. "הוא מועמד הליכוד בבחירת הקרובות, אני תומך בו וכולם תומכים בו. ההתערבות הברוטלית של ראש הממשלה, שעות ספורות לפני פתיחת הקלפיות, גם דרך הפרחת עלילות כזב וגם דרך לחץ על השטח - הוא בעיניי לא ראוי, לא מכבד את התנועה ולא ישר כלפיי".