גם היום: עיריית חיפה שובתת עקב סכסוך עבודה עם קליש-רותם

גני הילדים העירוניים יהיו סגורים, לא ינתנו דוחות חניה ולא יגבו ארנונה. עובדי החינוך המיוחד ובית החולים בני ציון לא ישבתו. הצדדים ייפגשו בניסיון להגיע להבנות

ועד עובדי עיריית חיפה הודיעו הבוקר (חמישי) כי העירייה תושבת גם היום בשל סכסוך העבודה בין הוועד לראש העיר, עינת קליש-רותם. עובדי החינוך המיוחד ובית החולים בני ציון אמנם לא ישבתו, אך גני הילדים העירוניים יהיו סגורים. כמו כן, לא יאספו פחי אשפה, לא ינתנו דוחות חניה ולא תיגבה ארנונה. נציגיה של ראש העיר ינסו להגיע במהלך היום להבנות עם הוועד כדי לסיים את השביתה. 

במכתב שנשלח לעובדי העירייה על ידי יו"ר הוועד, דוד וקנין, נכתב: "ברצוני להודות לך באופן אישי על הירתמותך לשביתה אתמול. לאור התנהלות הנהלת העירייה, אנו נאלצים להמשיך את השבתת העירייה. תמיכתם הכרחית לשמירה על מקום עבודתנו. כוחנו ועוצמתנו באחדותנו".

 עינת קליש רותם בבית המשפט
 

עינת קליש רותם (חדשות עשר)

 

ההשבתה מגיעה לאחר שעובדי העירייה קיימו אתמול שביתת אזהרה למשך 24 בעקבות המשבר החריף בין ועד העובדים לבין קליש-רותם, על רקע אי-הבנות בנוגע לקליטת עובדים חדשים. מוועד עובדי העירייה נמסר אתמול בהודעה כי "לאחר שחווינו מתקפה חסרת רסן מצד ראש העיר כנגד עובדי העירייה, לא נותרה לנו כל ברירה אלא לפעול בכל הכוח כדי לשמור על כבודנו ועל ביתנו".
 

כבר תקופה ארוכה מתקיים משבר חריף בין הצדדים, אך השבוע הסכסוך בין הצדדים הגיע לשיאים חדשים והוועד החריף את העיצומים: לא נגבתה ארנונה מהתושבים, גני הילדים נפתחו אתמול רק בשעה עשר בבוקר והאשפה שנערמת ליד בניינה של קליש רותם נתפסת בסביבתה כ"שביתה איטלקית".