צרות של מתחילים: המחאה החריפה נגד ראשי הערים בחיפה ובטבריה

חודשיים וחצי לאחר שנבחרו, מתמודדים עינת קליש-רותם ורון קובי עם הפגנות משמעותיות. בכרמל שבתו עובדי העירייה, ובעיר הסמוכה לכינרת מוחים מוסלמים - וגם חרדים

חודשיים וחצי לאחר שנבחרו לעמוד בראש הערים טבריה וחיפה, מתמודדים ד"ר עינת קליש-רותם ורון קובי עם מחאות מקומיות חריפות. בחיפה, ועד העובדים של העירייה דורש לקלוט עובדים חדשים בניגוד לרצונה של קליש-רותם, שמתנגדת למהלך בנימוק כלכלי ומקורביה אף טוענים כי יש עודף עובדים בעירייה. בטבריה, לעומת זאת, אנשי דת מוסלמים זועמים על קובי בגלל כוונתו להפוך מסגד לא פעיל למוזיאון עירוני. ולא רק הם - החרדים בעיר מוחים גם הם נגדו, וזאת על רקע החלטתו לאפשר הפעלת תחבורה ופתיחת בתי עסק בשבת.

היום, כזכור, קיימו עובדי עיריית חיפה שביתת אזהרה למשך 24 שעות בעקבות המשבר החריף בין ועד העובדים לבין ראש העיר החדשה, עינת קליש-רותם, על רקע אי-הבנות, כאמור, בנוגע לקליטת עובדים חדשים. עם זאת, עובדי החינוך המיוחד ועובדי בית החולים בני ציון לא השתתפו בשביתה ופעלו כרגיל. מוועד עובדי העירייה נמסר בהודעה כי "לאחר שחווינו מתקפה חסרת רסן מצד ראש העיר כנגד עובדי העירייה, לא נותרה לנו כל ברירה אלא לפעול בכל הכוח כדי לשמור על כבודנו ועל ביתנו".

ד"ר עינת קליש-רותם ורון קובי
 

ד"ר עינת קליש-רותם ורון קובי (החדשות 13)