כביש הדמים: הרחוב בת"א שבו נפצעו מאות בני אדם בתאונות

רחוב יגאל אלון, שבו נדרסה למוות אמו של ח"כ רועי פולקמן, הוא מהמסוכנים ביותר בעיר - עם 212 בני אדם שנפגעו בו בין השנים 2013 ל-2016. "העירייה לא פועלת כנדרש"

רחוב יגאל אלון בתל אביב, שבו נדרסה למוות אתמול (שלישי) אמו של ח"כ רועי פולקמן, נמצא גבוה ברשימת הרחובות המסוכנים ביותר בעיר – עם 212 בני אדם שנפצעו בציר זה בין השנים 2013 ל-2016. בשנה האחרונה התרחשו בכביש זה 28 תאונות דרכים, שבהן נפצעו 34 בני אדם ונהרגה פלורי ויטל-שקד, שנפגעה כשחצתה מעבר חציה. לפי מחקר חדש של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ישראל היא המדינה שבה נרשמה העלייה הגבוהה ביותר בהיפגעות של בני 65 ומעלה.

"מדובר הוא ציר מקביל לנתיבי איילון", הסביר ד"ר משה בקר, מומחה לתחבורה ולבטיחות בדרכים. "הוא מנקז הרבה מאוד פעילות סביב נתיבי איילון. זה ציר ישר מאוד, וציר ישר מעודד כלב רכב לפתח מהירות". ד"ר בקר הזהיר כי "הסיכוי לתאונה שתתרחש כאן, מאותו סוג, זה יכול לקרות בכל רגע – בעוד שעה אנחנו יכולים לראות פה עוד תאונה כזאת".

 
ד"ר משה בקר
 

ד"ר משה בקר, מומחה לתחבורה ולבטיחות בדרכים (חדשות 13)

 


אחרי התאונה הקטלנית בחודש יוני האחרון, שבו כאמור נדרסה למוות פלורי ויטל-שקד, הבטיחו בעיריית תל אביב כי בחודשים הקרובים יחלו עבודות לשיפוץ המדרכות ברחוב זה, בקטע שבין רחוב עמק ברכה עד רחוב נחלת יצחק. אך למרות זאת, שיפוץ כולל של הציר יסתיים רק ברבעון האחרון של 2020. ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק" התלונן כי "עיריית תל אביב לא עשתה את הדברים הנדרשים על מנת שאנשים לא ייפגעו ברחוב הזה". 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "הסרת העמוד בוצעה כחלק מתוכנית העבודה ולא מסיבות בטיחותיות. מדובר בצומת מרומזר ותקין, ללא אירועי בטיחות בעבר. במהלך שנת 2019 מתוכננות להתבצע באזור עבודות שדרוג והרחבה".

אתמול, כאמור, אמו של יו"ר סיעת כולנו רועי פולקמן, נעמי פולקמן, נדרסה למוות על ידי משאית בטון בעת שיצאה ממטה המפלגה של בנה ברחוב נחלת יצחק שבתל אביב. חובשים ופרמדיקים שהגיעו לזירה נאלצו לקבוע את מותה של נעמי בת ה-78. הנהג נחקר ורשיונו נפסל ל-90 יום. מהמפלגה נמסר כי "חברי מפלגת כולנו מביעים את תנחומם הכנים והעמוקים לרועי, בנה היחיד, ולכל משפחתו. פרטים על מועד הלוויה ומיקום השבעה יתפרסמו בהמשך".