גדעון סער ונתניהו, רויטרס

"נתניהו לא רצה את גדעון סער במקום הראשון – והצליח״

גורמים בסביבת רה"מ הביעו שביעות רצון מתוצאות הפריימריז בליכוד, וטענו שכל היעדים הושגו בהצלחה • ספירת הקולות תמה - אדלשטיין בראש הרשימה, סער במקום הרביעי

גורמים בסביבת ראש הממשלה נתניהו התייחסו היום (רביעי) לתוצאות המסתמנות של הפריימריז בליכוד, והצהירו כי "ראש הממשלה מאוד מרוצה. הוא הגדיר שלושה יעדים: רשימה חזקה ואיכותית, שבראשה לא יעמוד גדעון סער, ושהצעתו לשריונים תתקבל ברוב גדול. כל היעדים האלו הושגו בהצלחה".

 
 
 יולי אדלשטיין, גלעד ארדן, גדעון סער וישראל כץ
 

יולי אלדשטיין, גלעד ארדן, גדעון סער וישראל כץ (רויטרס)

 

כ-20 שעות לאחר סגירת הקלפיות, הוכרזו התוצאות הסופיות של הבחירות המוקדמות לרשימת הליכוד. למקום הראשון הגיע יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, עם 37,524 קולות. מיד אחריו, בפער של כאלף קולות, ניצב שר התחבורה ישראל כץ (36,758 קולות). למקום השלישי התברג השר לביטחון פנים, גלעד ארדן (34,232 קולות) ואת המקום הרביעי תפס השר לשעבר גדעון סער (33,682 קולות). את החמישייה הראשונה סוגרת מירי רגב (32,904 קולות).

בעשירייה הראשונה שובצו בין היתר גם שר העלייה והקליטה יואב גלנט (מקום שישי), שר התיירות יריב לוין (שביעי), ראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת (שמיני), השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל (תשיעי) ויו"ר ועדת חוץ וביטחון אבי דיכטר (מקום עשירי). 

 

את העשירייה השנייה פותח השר להגנת הסביבה, זאב אלקין. אחריו במקום ה-12, שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, כשהשר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, במקום ה-13. בהמשך הרשימה, סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי (14), שר העבודה והרווחה חיים כץ (15), שר האנרגיה יובל שטייניץ (16), יו"ר הקואליציה דוד אמסלם (17), ח"כ אמיר אוחנה (18), יו"ר ועדת הפנים, יואב קיש (19) ויו"ר הקואליציה לשעבר, דוד ביטן במקום ה-20. חברי הכנסת שמצאו עצמם מחוץ לכנסת הבאה הם ירון מזוז, נאוה בוקר, נורית קורן ואסנת מארק. 

גם במחוזות התנהל קרב על המקומות ברשימת המפלגה לכנסת. במחוז תל אביב הגיעה למקום הראשון מיכל שיר, שגברה על דוד שרן, החשוד בפרשת הצוללות ומי שזכה לתמיכתו של רה"מ נתניהו. במישור החוף הגיע עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס לשעבר, למקום הראשון. בשפלה ניצח פנסח עידן, ראש ועד העובדים ברשות שדות התעופה. בנגב, ניצח שלמה קרעי, שגבר על ליאור קצב, אחיו של הנשיא לשעבר משה קצב, והגיע למקום השלישי. במחוז ירושלים תפס את המקום הראשון עמית הלוי, ובחיפה - אריאל קלנר. 

בנימין ושרה נתניהו בפריימריז לליכוד
 

בנימין ושרה נתניהו בפריימריז לליכוד (שרון רביבו )

 

מוקדם יותר, הודה סער לחברי הליכוד "על שנתנו בי אמון מחודש ואחרי ארבע שנים של פסק זמן מהחיים הציבוריים בחרו בי מחדש להנהגת הליכוד". סער הוסיף כי הוא מודה להם "על תמיכתם ואהבתם ועל כך ששמרו לי אמונים כפי שאני שמרתי אמונים לליכוד גם בימים הקשים ביותר". סער כינה זאת כ"הישג הפוליטי הגדול ביותר שלי".

לדבריו, "הליכוד הוכיח את עוצמתו הדמוקרטית וחברי הליכוד הוכיחו את תבונתם ואחריותם התנועתית והלאומית בבחרם נבחרת מצויינת, ממלכתית ועשירה בנסיון ובכשרונות.  זוהי נבחרת שראויה להוביל את מדינת ישראל בשנים הבאות ומרגע זה כולנו נשלב ידיים ביחד ונפעל למען נצחון הליכוד בבחירות הכלליות ב-9 באפריל