חברי הכנסת המאוכזבים אורן חזן, איוב קרא ויהודה גליק , חדשות 13

קרא, חזן וגליק: מי הם חברי הכנסת שנדחקו מרשימת הליכוד לכנסת?

מספירת מרבית מהקולות עולה כי שר התקשורת הוא הבכיר ביותר מבין עשרת הח"כים במפלגת השלטון שייאלצו להיפרד מהכסא. גם סגן השר מזוז, בוקר וברקו ברשימת המאוכזבים

בחירות 2019: כצפוי, כעשרה חברי כנסת מהליכוד לא נבחרו במקומות ריאליים בפריימריז שנערכו אתמול (שלישי) במפלגת השלטון - כך עולה מספירת מרבית הקולות. נתון זה אינו מפתיע נוכח ההערכות במערכת הפוליטית לפיהן נוכח השריונים השונים, שליש מחברי הכנסת המכהנים יאלצו להיפלט מהרשימה.

אמנם התוצאות הרשמיות עדיין לא פורסמו, אך מספירת כ-85% מהקולות נראה כי חברי הכנסת שיעזבו את המשכן הם: שר התקשורת איוב קרא, סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז וחברי הכנסת אורן חזן, יהודה גליק, נורית קורן, ענת ברקו, נאוה בוקר, אסנת מארק ואברהם נגוסה.

מרבית חברי הכנסת טרם התייחסו לתוצאות הזמניות, אך ברקו שיתפה את תחושותיה בחשבון הטוויטר: "אני מאוכזבת אך מפוקחת ומחוברת למציאות. לא באתי מהפוליטיקה, אך פוליטיקה זה מקצוע ואני חושבת שעשיתי עבודה פרלמנטרית מופלאה, עם 12 חוקים בנושאים שקשורים לחיילים, למאבק בטרור, ולמחיקת רישום פלילי לחיילים".

 
 
 
 גליק וחזן
 

חברי הכנסת יהודה גליק ואורן חזן ייאלצו להיפרד מתפקידם (חדשות 13 )

 

לצד הח"כים המאוכזבים, בצמרת הרשימה התברגו בכירי המפלגה. בתום ספירה של כ-85% מהקולות, על פי תוצאות הביניים שהתקבלו הבוקר (רביעי) בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד, שר התחבורה ישראל כץ לעת עתה ניצב במקום הראשון ברשימת המפלגה. אחריו במקום השני - יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, ובמקום השלישי - השר לשעבר גדעון סער, שבו הוטחו בימים האחרונים האשמות בדבר ניסיון, לכאורה, לחתור תחת ראש הממשלה. במקום הרביעי ממוקם השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, ובחמישי, בשלב זה, שרת התרבות והספורט, מירי רגב.

מסתמן כי בעשירייה הראשונה ישובצו בין היתר גם שר התיירות יריב לוין, שר העלייה והקליטה יואב גלנט, ראש עיריית ירושלים לשעבר, ניר ברקת, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל ויו"ר ועדת חוץ וביטחון אבי דיכטר. 

הפריימריז שהתקיימו אמש הסתיימו בתום 12 שעות, ואחוז ההצבעה הסופי הגיע ל-58%, שהם 69,719 איש - נתון הגבוה בשלושה אחוזים מזה שנרשם בפריימריז הקודמים. בקרב חברי מרכז הליכוד, שבחרו את נציגי המחוזות, אחוז ההצבעה עמד על כ-90%. התוצאות המלאות של הפריימריז יפורסמו בהמשך היום, ואז נדע מי הצליח להתברג למקומות הריאליים. במקביל, נדע עם המתפקדים אישרו את בקשת ראש הממשלה לאפשר לו לשריין שלושה אנשים במקומות הנחשבים ריאליים. 

פריימריז ליכוד
 

גם אסנת מארק תיפרד מהמליאה (החדשות 13)