מנכ"ל הבורסה הווירטואלית מת במפתיע - "הגישה לכסף מתה איתו"

לדברי החברה הקנדית, קוטון היה היחיד שהחזיק בסיסמה לארנקים הדיגיטליים, ועם מותו - אבדה הגישה למטבעות. רבים מטילים ספק בגרסת החברה: "ייתכן שמדובר בסיפור כיסוי"

בבורסה הגדולה ביותר בקנדה למטבעות דיגיטליים מופקדים כ-200 מיליון דולר – אלא שעל פי החברה, מנכ"ל הבורסה מת בנסיבות מיסתוריות, ואיתו הלכה לקבר סיסמת הגישה היחידה למטבעות מוצפנים, בהם מטבעות ביטקוין בשווי עשרות מיליוני דולרים. החודש נמסר כי ג'רלד קוטון, מנכ"ל חברת "קוואדריג'ה סי-אקס", מת במפתיע מסיבוכים של מחלת מעיים כשהוא בן 30 בלבד, במהלך ביקור בהודו. בעקבות מותו, הודיעה פלטפורמת המסחר שלא תוכל להחזיר את הכסף ללקוחותיה, משום שהוא היה היחיד שהחזיק במפתחות הדיגיטליים - הסיסמאות לפתיחת הכספת הווירטואלית.

ספקות רבים התעוררו באשר לנכונות הגרסה שסיפקה החברה. "הסיפור הרשמי, גם אם הוא נכון, מעיד על רשלנות פושעת מצד אותה בורסה", אמר מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי. "אין שום צורך שכל הכספים יהיו מוחזקים אצל אדם אחד". אלון צוקר, מנכ"ל חברת הסייבר "סופטיקס", חיזק את דבריו: "זה מאוד תמוה, כי לא הגיוני שרק לבן אדם אחד  בפלטפורמת מסחר כל כך גדולה תהיה גישה לכסף".

 ג'רלד קוטון, מנכ"ל חברת "קוואדריג'ה סי-אקס", שמת במפתיע
 

ג'רלד קוטון, מנכ"ל חברת "קוואדריג'ה סי-אקס", שמת במפתיע ( חדשות 13)

 

ביממה האחרונה נפוצו ספקולציות באשר למותו של המנכ"ל. "אפשרות אחת היא שהוא באמת מת, ולקחו את זה כהזדמנות להפיל עליו את כל החובות שהיו להם", הציע רוזנפלד. "אפשרות אחרת היא שהוא בכלל לא מת והכל זה סיפור כיסוי, ואולי גם הוא בעצמו ניסה לזייף את המוות שלו כדי להתחמק מהחובות". בחברה אומרים שהם לא מצליחים להגיע לכסף הנעול ולא מגיבים לדיווחים על ההונאה. מאות אלפי הלקוחות ממתינים לממצאי החקירה, ומקווים בכל זאת לקבל חזרה את כספם.