מדוע הונמך טראמפ בשלט הבחירות של נתניהו?

שלט חוצות שנתלה בדרך איילון מציג את ראש הממשלה לצד הנשיא האמריקני. כתב הטלגרף בישראל הבחין כי קומתו של טראמפ הונמכה במעט כך שהוא לא יהיה גבוה יותר מנתניהו

נתיבי איילון הפכו בשבועות האחרונים לזירה פוליטית, עם שלטי התעמולה הרבים שנתלו בהם, אך הבולט בהם הוא שלט של מפלגת הליכוד, שמציג את ראש הממשלה נתניהו לצד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ – באחת מפגישותיהם המשותפות. מתחת לתמונה מופיע הכיתוב: "נתניהו. ליגה אחרת".

רף סנצ'ז, כתב הטלגרף הבריטי בארץ, הבחין היום (שלישי) כי שינויים בוצעו בתמונה כך ששני המנהיגים יהיו באותו גובה. בחשבון הטוויטר שלו הציב סנצ'ז את תמונת השלט לצד התמונה המקורית שצולמה במגדלי טראמפ בניו-יורק, והוסיף כי נראה שנעשה במודעה שימוש בפוטושופ. כמו כן, הבחין סנצ'ז שחולצתו של נתניהו – שהייתה כחולה במקור, נצבעה בשלט בלבן.

 טראמפ ונתניהו במטה האו"ם
 

טראמפ ונתניהו במטה האו"ם ( רויטרס)

 

זוהי אינה הפעם הראשונה שגובהו של טראמפ עולה לכותרות. בחודש יוני האחרון פרסם הבית הלבן את הדוח הרפואי של הנשיא טראמפ, בו נטען שגובהו הוא 1.90. זאת על אף שברישיון הנהיגה שהציג טראמפ לפני מספר שנים, גובהו היה 1.88. רופא הבית הלבן אף ציין כי משקלו של הנשיא הוא 108.5 קילוגרם – חצי קילוגרם בלבד מתחת להגדרה הרפואית של השמנת יתר.

בכיר בבית הלבן הגיב היום על הצבת שלטי החוצות של הליכוד ובהם תמונה של נתניהו וטראמפ: "זה לא סוד שלנשיא טראמפ ולראש הממשלה נתניהו יש יחסים קרובים שמבוססים על הערכה הדדית ושמשקפים את הידידות וההערצה ההדדית בין העם בישראל לעם האמריקני. עם זאת, הממשל אינו תומך באף מועמד בבחירות בישראל".