לאחר שנתיים: הנשיא טראמפ מינה נציג לענייני אנטישמיות

אילן קאר, עורך דין יהודי-אמריקני מקליפורניה שלחם בעיראק והתמודד בעבר לבית הנבחרים, ימונה לשליח מיוחד של הבית הלבן במאבק בתופעה. "מנהיג מסור בקהילה היהודית"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מינה את אילן קאר, עורך דין יהודי מקליפורניה, כשליח מיוחד של הבית הלבן לענייני אנטישמיות. זאת, לאחר שבשנתיים האחרונות לא החזיק איש בתפקיד, דבר שעורר ביקורות בקרב הקהילה היהודית.


קאר, בנה של ישראלית לשעבר שנולדה בעיראק, דובר עברית ונחשב מקובל על המועצה הישראלית-אמריקנית. עורך הדין לחם בעבר בעיראק ואף ניסה להיבחר לבית הנבחרים. נוסף על כך, הוא הצהיר בעבר על יחסיו הקרובים עם איל ההון היהודי שלדון אדלסון, המקורב לנשיא טראמפ.

 אילן קאר, נציג הבית הלבן לענייני אנטישמיות

אילן קאר, נציג הבית הלבן לענייני אנטישמיות (החדשות 13)

 


הקהילה היהודית כאמור, מתחה ביקורת על העובדה שאיש לא החזיק בתפקיד עד כה, וחששה כי טראמפ נמנע מלמנות נציג בשל קרבתו לגורמי ימין קיצוניים וכיוון שאינו רוצה לאבד את תמיכתם. לאחר המינוי, המועצה הישראלית-אמריקנית בירכה על המינוי. 

"קאר מביא עמו ניסיון כעורך דין, קצין צבא מנוסה, ומנהיג מסור בקהילות הישראליות-אמריקניות והיהודיות", אמר אדם מילשטיין, יו"ר המועצה הישראלית אמריקנית, "אני מאמין כי אין אדם טוב ממנו להילחם באנטישמיות בעולם". 

לפני כשבוע וחצי, כזכור, משרד התפוצות חשף את ממצאי דוח המגמות והתקריות האנטישמיות לשנת 2018, לרגל יום השואה הבינלאומי. לפי הנתונים, במהלך השנה שעברה, 13 יהודים נרצחו ברחבי העולם על רקע אנטישמי - המספר הרב ביותר של נרצחים יהודים מאז הפיגועים בארגנטינה בשנות ה-90. בארצות הברית, בחודש אוקטובר האחרון נטבחו 11 מתפללים בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג, ובתחילת השנה נרצח הסטודנט היהודי בלייז ברנשטיין.