לפיד: "מבחינת נתניהו, אם לא יהיה בשלטון – יגמור בכלא"

יו"ר מפלגת "יש עתיד" תקף בכנס התנועה לאיכות השלטון את קמפיין ראש הממשלה נגד החקירות: "אם הבחירות יהיו על כל נושא אחר - הוא יפסיד. אין לו תוכנית לחברה הישראלית"

יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, תקף היום (שני) את קמפיין הבחירות של ראש הממשלה נתניהו בכנס של התנועה לאיכות השלטון. "הוא מרגיש שהטבעת סוגרת עליו", אמר לפיד. "הוא ניסה להפחיד את המשטרה, המשטרה המליצה להעמיד אותו לדין. ניסה להפחיד את הפרקליטות, הפרקליטות אומרת 'יש ראיות. והראיות אומרות שהוא עבר על החוק'. הוא מנסה כל הזמן להפחיד את התקשורת. התקפה ישירה על חופש הביטוי".

"נתניהו רוצה בחירות על החקירות, כי אם הוא ינצח, הוא מאמין שיהיה לו מנדט לסגור את החקירות", המשיך לפיד. "תקשיבו לח"כים שלו. הם כבר מפמפמים את זה: לסגור את החקירות, להעביר חוק צרפתי מורחב, להעביר את חוק החסינות. הוא רוצה את השלטון, כי לשלטון יש כוח להציל אותו מהחקירות שלו. מבחינתו, אם הוא לא יהיה בשלטון, הוא יגמור בכלא. אז הוא רוצה לנצח בבחירות ולהעביר את החוקים שאומרים שאסור לחקור אותו".

 יאיר לפיד בכנס התנועה לאיכות השלטון
 

יאיר לפיד בכנס התנועה לאיכות השלטון ( חדשות 13)

 

"אם הבחירות יהיו על כל נושא אחר, הוא יפסיד", הוסיף. "אם הבחירות יהיו על יוקר המחיה – הוא יפסיד. יקר פה כמו בטוקיו. אם הבחירות יהיו על חדרי המיון – הוא יפסיד. הזקנה במסדרון מזדקנת שם כבר עשר שנים. אם ישאלו אותו מה התוכניות שלו לחברה הישראלית – הוא יפסיד. אין לו תוכנית".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי לפיד בכנס "התנועה לאיכות השלטון": "לפני שלפיד מטיף מוסר, מוטב שיסביר לציבור - על מה דיבר עם נוני מוזס בעשרות פגישות חשאיות שקיים בדירת מסתור של איש עסקים בסביון, ומדוע מחק את הפגישות מיומנו? האם זה מפני שהעביר עשרות מיליוני שקלים בפרסום דרך שרי יש עתיד לנוני מוזס וקידם למענו את החוק לסגירת ישראל היום תמורת סיקור מלטף שקיבל בידיעות אחרונות?".