כתובת שרוססה בכפר דיר דיבוואן, יש דין

כתובות נאצה ומגיני דוד: חשד לפשע שנאה במסגד סמוך לרמאללה

אלמונים ריססו על מבנה תפילה בדיר דיבוואן שבבנימין כתובות "עם ישראל חי" ו"כאן מסיתים לרצח יהודים". תושבי הכפר דיווחו כי הריחו ריח של חומר דליק בכניסה למקום

חשד לפשע שנאה: אלמונים ריססו במהלך הלילה (שני) כתובות נאצה ומגיני דוד על מסגד בכפר הפלסטיני דיר דיבוואן, הסמוך לרמאללה. על קירות המבנה ובכניסה אליו רוססו הכתובות "עם ישראל חי" ו"כאן מסיתים לרצח יהודים".

לטענת תושבי הכפר, בנוסף לכתובות שרוססו הריחו התושבים שהגיעו למקום בריח של חומר דליק על ארון נעליים המוצב בכניסה למסגד. כוחות הביטחון הגיעו למקום על מנת לחקור את נסיבות האירוע.

 מגן דוד שרוסס על קיר המסגד בכפר דיר דיבוואן
 

מגן דוד שרוסס על קיר המסגד בכפר דיר דיבוואן (יש דין)

 

לפני שבוע וחצי נכנסו מספר חשודים לכפר תורמוס עיא הסמוך לרמאללה, וגרמו נזק לשלושה רכבים כאשר ניפצו את השמשות שלהם. כך נמסר מהמשטרה. בתיעוד ממצלמות אבטחה נראו ארבעה רעולי פנים רצים לעבר מספר מכוניות חונות, ועם מה שנראה כמו מוטות ברזל, מנפצים במהירות את השמשות ונמלטים מהמקום. 

 כתובת שרוססה בכפר דיר דיבוואן
 

כתובת שרוססה בכפר דיר דיבוואן (יש דין)

 

לפני כחודש התגלו 15 עצי זית שהושחתו בסמוך לחוות מעון שבדרום הר חברון. לצד העצים נמצאו גם אבנים שעליהן רוססו כתובות נאצה, שבהן: "נקמה" ו"מוות לערבים". על אבן נוספת רוסס סמל של מגן דוד. כוחות משטרה בסיוע צה"ל הגיעו למקום ופתחו בחקירה.