ראש העיר טבריה על הורדת התלמידה מההסעה: "הסנקציות ייפסקו"

בתגובה לפרסום החדשות 13 על הנערה שהורדה מהסעה לטיול שנתי כי הוריה לא שילמו, הבהיר רון קובי כי "מנהל או מנהלת שיעשו דבר כזה ללא ידיעתי - יעברו שימוע"

ראש עיריית טבריה, רון קובי, הגיב הבוקר (שני) לפרסום בחדשות 13 על תלמידת תיכון שהורדה מהסעה לטיול שנתי לאחר שהוריה לא שילמו עבור הטיול, ואמר: "אני מודיע חד משמעית כי הסנקציות על תלמידי בתי הספר בטיולים הופסקו מהיום. לא מקובל לחלוטין. טיול זה טיול, באחריותי. מהיום, מנהל/ת שיעשו דבר כזה ללא ידיעתי יעברו שימוע".

התגובה הגיעה, כאמור, לאחר שאתמול פורסם בחדשות 13 כי לפני מספר שבועות בבית ספר תיכון בטבריה, שכבת י"א נערכה לצאת לטיול, ואחת המורות ניגשה לי', תלמידה בת 17 מאחת הכיתות, והודיעה להם כי אם היא לא תשלם את הטיול היא תוריד אותה מההסעה, וכך אכן קרה.

 תלמידים בטיול
 

תלמידים בטיול (החדשות 13)

 

לאחר שהורדה מהאוטובוס לעיניהם של כ-50 תלמידים נוספים, שהיו עדים לאירוע המשפיל, מיהרה י' להתקשר לאמה. בהקלטת השיחה בין השתיים, נשמעת י' אומרת: "אמא, היא אומרת לי לרדת מהאוטובוס וסוגרת אותו. בושות, כולם פה באוטובוס מחכים רק בגללי". על התנהגותה של המורה סיפרה י' לאמה: "היא אמרה לנהג – 'תוציאו אותה, תוריד אותה ותסגור את הדלת'".

בריאיון לחדשות 13, סיפרה י' כי "המורה התחילה למשוך ולדחוף אותי. כל התלמידים הסתכלו עליי מהחלון. זו כזאת השפלה, שמעתי כל מיני צחקוקים כאלה, התביישתי מאוד ולא רציתי שכולם יראו אותי ככה". לבסוף, סיכמה י' ואמרה: "אני כרגע לא יוצאת מהבית, לא אחזור לבית הספר הזה יותר".

אמה של י' פנתה לבית הספר וניסתה להגיע לפשרה כדי שיאפשרו לבתה לצאת לטיול עם שאר חבריה, אך נתקלה בסירוב. הנציגה מטעם בית הספר שאיתה דיברה אמרה לה: "קיבלתי הוראה לא להוציא תלמידים עד שכולם משלמים את הכול". אמה של י' התעקשה: "בסדר, אבל תני לי שעתיים".

מבית הספר שבו לומדת י' נמסר כי "הורי התלמידה בחרו שלא לשלם מסיבות שאינן קושי כלכלי, בית הספר פעל על פי הוראות חוזר מנכ"ל משרד החינוך".

ממשרד החינוך נמסר: "אין למנוע כל פעילות מתלמידים על רקע אי תשלומי הורים. אשר למקרים שהועברו אלינו, גורמי המקצוע במשרד מקיימים בדיקה".