סער: הבלגתי על התקפות רה"מ, כי לי התנועה והמדינה יותר חשובות

השר לשעבר הכחיש בריאיון לגל"צ כי הוא מנסה לחתור תחת נתניהו ותקף: "בחרתי לנהוג כמבוגר האחראי" • אדלשטיין: "מאחל לסער בהצלחה, הוא יהווה תוספת ויתרום את חלקו"

בחירות 2019: השר לשעבר גדעון סער הגיב הבוקר (שני) להאשמות ראש הממשלה כי הוא חותר תחתיו ואמר: "אני בדרך כלל מבליג, כי לי התנועה והמדינה יותר חשובות, וברגע זה אנחנו ברגע המכריע". הדברים נאמרו בריאיון לאפי טריגר בגלי צה"ל. זאת, יממה לפני פתיחת הקלפיות בפריימריז של מפלגת הליכוד.

"אבל, יש מקרה חריג - כאשר מושמעת עוד פעם אותה עלילה שקרית מאוקטובר", הוסיף סער. "כאשר במסגרת מלחמה בפייק ניוז מייצרים פייק ניוז, אני חייב להעמיד את הדברים על דיוקם, כדי שלא יהיה אדם אחד שיחשוב שיש בדברים האלה אפילו גרעין של אמת".

 
 
 
ראש הממשלה נתניהו בריאיון ב"ליכוד TV"
 

ראש הממשלה נתניהו בריאיון ב"ליכוד TV" (הליכוד TV)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 

"אני קורא לחשוף את השמות שאמרו לרה"מ את הדברים הללו, כדי שניתן יהיה להתעמת ולהגיע לאמת", אמר השר לשעבר. "בהתחלה המזימה הייתה עם נשיא המדינה, אחר כך עם גורמים בקואליציה, עכשיו יש כמה אנשים בליכוד. מי יודע מי הם? אולי הם מתחרים פוליטיים שלי? זה לא רציני, אני מציע להציג ראיות כאשר מאשימים האשמה כל כך חמורה".

סער הכחיש בתוקף את ההאשמות ואמר כי "אין לדברים הללו שחר וחבל שהם נאמרים בעיתוי הזה, כאשר אנחנו צריכים להפנות את מרצנו כלפי היריבים הפוליטיים שלנו במערכת בחירות קשה".

נוסף על כך, תקף סער את התנהלות ראש הממשלה נגדו: "זמן קצר כל כך לפני פתיחת הקלפיות, בפתיחת אולפן הליכוד שממומן מכספי החבר שלי, להתערב ולפגוע בי בפריימריז זה דבר לא ראוי ולא נכון". "בחרתי לנהוג כמבוגר האחראי ולא להיגרר למלחמה פנימית בתוך הבית. אני מכבד את ראש הממשלה, הוא גם המועמד שלי - זה לא אומר שאפשר לפגוע בשמי הטוב, ואני לא אאפשר לחצות את הקו הזה".

 גדעון סער ב"לאומיאדה"
 

גדעון סער ב"לאומיאדה" (החדשות 13)

 
 

בד בבד, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר הבוקר כי "אני מאחל לגדעון סער בהצלחה מחר בפריימריז. אני חושב שהוא יתברג גבוה ברשימה, יהווה תוספת ויתרום את חלקו במערכת הבחירות" - כך אמר בריאיון לתוכנית "העולם הבוקר".


קודם לכן, התראיין לתוכנית הבוקר גם ראש עיירית ירושלים לשעבר ניר ברקת, המתמודד בפריימריז בליכוד, ואמר: "הסיטואציה בין נתניהו לגדעון סער מייצרת אי נעימות, כי צריך וחייבים לחזק ולגבות את רה"מ מצד אחד, ומצד שני גדעון הוא מועמד ראוי שמוסיף ערך לליכוד. אני מקווה שאחרי הפריימריז הדברים יסתדרו".

אתמול, כזכור, ראש הממשלה נתניהו אמר כי "התרגיל של גדעון סער לא יצליח – הדמוקרטיה לא תיתן לזה לקרות". את הדברים אמר ראש הממשלה בריאיון בערוץ השידורים "הליכוד TV". לדברי נתניהו, מספר אנשים בליכוד סיפרו לו שסער פנה אליהם וביקש את תמיכתם, לאחר שיבקש שיטילו עליו להרכיב את הממשלה: "זה נגד רצון הבוחר, ורצון הבוחר גובר". גורמים בסביבת נתניהו מסרו כי "ראש הממשלה נתניהו פועל על מנת שגדעון סער לא יוביל את רשימת הליכוד. מעבר לכך הוא לא מתערב בדירוג השרים וחברי הכנסת".

בתגובה לדברי ראש הממשלה, כתב אתמול סער בחשבון הטוויטר שלו כי "למרבה הצער, יומיים לפני הפריימריז בחר רה״מ לנסות ולמחזר את עלילת הכזב אותה השמיע לראשונה לפני מספר חודשים. המטרה שקופה: ניסיון לפגוע בי בפריימריז. חברי הליכוד חכמים ויודעים היטב שלדברים אין שחר. ערב בחירות קריטיות לליכוד ולמדינה אנהג כמבוגר האחראי: לא אגרר למלחמה פנימית בתוך הבית".