דיווח בארה"ב: אדלסון תרם כסף לנחקרים במעורבות הרוסית בבחירות

על פי דוח שהוגש לרשויות המס עולה שהמיליארדר ורעייתו, המקורבים מאוד לנתניהו, תרמו חצי מיליון דולר לקרן שנועדה לממן את ההגנה המשפטית של עוזריו של טראמפ

בצל החשש בישראל מהתערבות זרה בבחירות הקרובות לראשות הממשלה, בסוף השבוע האחרון מתפרסם דיווח על תרומה מצידו של שלדון אדלסון, מקורבו של נתניהו, לעוזרים של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, שנחקרים בחשד לחלקם בפרשת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2016.

מהדוח שהוגש לרשויות המס עולה כי שלדון ומרים אדלסון תרמו ברבעון האחרון אשתקד חצי מיליון דולר ביחד, רבע מיליון כל אחד, לקרן שנועדה לממן את ההגנה המשפטית של עוזריו של טראמפ שנחקרים על ידי התובע המיוחד רוברט מולר. ברבעון האחרון, הזוג אדלסון היו התורמים היחידים של הקרן.

 התובע המיוחד רוברט מולר
 

התובע המיוחד רוברט מולר ( רויטרס)

 

עוד עולה מהדוח כי הקרן העביר יותר מ-150 אלף דולר שכר טרחה למשרדי עורכי הדין שמייצגים את עוזריו של הנשיא. כמו כן, עולה כי אדלסון תרמו לבחירתו של טראמפ לנשיאות יותר מ-30 מיליון דולר.

לפני כשבועיים התבטא מולר, התובע המיוחד בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות, באופן חריג ואמר כי הדיווח לפיו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הורה לעורך דינו, מייקל כהן, לשקר בקונגרס - אינו מדויק.

אתר "באזפיד" דיווח כי טראמפ הורה לכהן לשקר בעדותו לקונגרס, על ידי ביצוע של ראיונות רבים עם עובדים של ארגון טראמפ וכן על ידי תכתובות דואר אלקטרוני, הודעות טקסט ומסמכים פנימיים של הארגון שהגיעו אל המשרד. לאחר מכן הכחיש זאת הבית הלבן, וטראמפ עצמו צייץ בטוויטר: "זכרו ש'באזפיד היה זה ששחרר תצהיר מופרך, שמומן על ידי הילארי קלינטון והדמוקרטים, שעליו נשנענת כל חקירת המעורבות הרוסית. יום עצוד מאוד לעיתונות, אך יום גדול עבור המדינה". לאחר מכן צייץ: "פייק ניוז הוא באמת אויב העם". בתגובה להכחשתו של מולר, מ"באזפיד" נמסר: "אנו עומדים מאחורי הדיווח והמקורות שהעבירו את המידע, ומבקשים מהתובע המיוחד להבהיר מה הוא מכחיש".