אירוויזיון 2019: כמה יעלה כרטיס כניסה למופע הכי מדובר בת"א?

מחיר הכניסה לתחרות הזמר צפוי להיות יקר, יותר מהמחיר לאירוע שנערך בשוודיה בשנת 2016 - שנתפס כגבוה. לפי ההערכות, המחיר ינוע בין מאות ליותר מאלף שקלים

כשמדברים על האירוויזיון מדברים על מופע נוצץ במיוחד, הפקה מושקעת, שלל תלבושות וכמובן תחרות השירה. מאחורי החגיגה מחכה למעריצים שיגיעו לישראל, וגם לאלו המקומיים, הוצאה כספית לא קטנה. את הלינה, ההוצאות על אוכל ושתייה כבר אפשר אולי לתמחר, אך השאלה הגדולה היא כמה יעלו הכרטיסים.

מחירי הכרטיסים משתנים ממדינה למדינה. התחקות בשטוקהולם שבשוודיה ב-2016 נחשבה ליקרה יחסית וכרטיס צמוד לבמה עלה 280 אירו. קצת רחוק משם ניתן היה למצוא כרטיסים גם ב-170 וב-190 אירו. הכרטיס הזול ביותר באותה תחרות עמד על 53 אירו.

באירוויזיון האחרון שבליסבון, באזור "טבעת הזהב" שסמוך לבמה הצטופפו המעריצים שנאלצו לשלם כ-200 אירו לכרטיס. באזור העמידה באצטדיון הכרטיסים עלו 120 אירו. בטבעת המושבים הרחוקה יותר המחיר ירד ל-50 אירו לכרטיס ומי שהסתפק בישיבה ביציעים שילם 35 דולר בלבד.

 
 
 נטע ברזילי זוכת אירוויזיון 2018
 

נטע ברזילי זוכת אירוויזיון 2018 (רויטרס)

 

לפי ההערכות הקיימות, הכרטיסים לאירוויזיון בתל אביב יהיו גבוהים מאוד. כרטיס הכניסה לגמר צפוי להיות מתומחר, בהתאם למיקום, בין מאות ועד ליותר מאלף שקלים. המחיר תלוי בגודל הבמה וביציעים, נתון שעוד עשוי להשתנות. נוסף על כך, אם בהפקת האירוויזיון של תאגיד השידור "כאן" יצליחו להגדיל את מספר הכרטיסים, המחיר ירד.

"אם לוקחים בחשבון שבארץ יש גם עלויות אבטחה, שאין אותן בשוודיה ובמדינות אחרות, הצפי הוא שבישראל המחירים יהיו גבוהים יותר מבדרך כלל", אמר שי כהן, ממועדון חובבי האירוויזיון. את התשובה לשאלה, כמה יעלה באמת כל כרטיס, נקבל כולנו במהלך החודש הקרוב, עם פתיחת המכירה של הכרטיסים לאירוויזיון בתל אביב.