נתניהו וגנץ, רויטרס

רה"מ בשיחות סגורות: "גנץ יקים ממשלת שמאל עם גוש חוסם ערבי"

נתניהו אמר למקורביו כי יו"ר חוסן לישראל "לא יכול להקים ממשלה מבלי להסתמך על הרשימה המשותפת ותע"ל". לדבריו, "אחמד טיבי התחייב על כך בקולו"

בחירות 2019: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בשיחות סגורות כי "לבני גנץ, יו"ר חוסן לישראל, אין אפשרות להקים ממשלה מבלי להסתמך על הרשימה המשותפת ותע"ל". כך פורסם אמש (חמישי) בחדשות 13. לדבריו של נתניהו, "אחמד טיבי התחייב על כך בקולו".

שלשום, יממה לאחר נאום הבכורה של גנץ, פורסם בחדשות 13 סקר מנדטים חדש. מהסקר עלה כי מפלגת "חוסן לישראל" זינקה בעשרה מנדטים, ואילו הליכוד שמרה על כוחה עם 30 מנדטים. בשאלה על התאמה לראשות הממשלה, נתניהו וגנץ נמצאו בתיקו. הסקר נעשה בעריכתו של פרופסור קמיל פוקס, בציבור היהודי הוא נערך באמצעות "פאנל פרוייקט המדגם" בניהול ד"ר אריאל איילון, וחברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה בציבור הלא-יהודי.

 
 
 
 בני גנץ משיק את הקמפיין של מפלגת חוסן לישראל
 

בני גנץ משיק את הקמפיין של מפלגת חוסן לישראל (רויטרס)

 

כאמור, ביום שלישי השיק גנץ את קמפיין הבחירות שלו ובו תקף במרומז את נתניהו ובגלוי את התנהלות הממשלה, איים על איראן, יצא נגד העברת מזוודות הכסף לחמאס ואף הציג את משנתו המדינית, הביטחונית, הכלכלית והחברתית. בסוף דבריו, הודיע רשמית על חבירתו של משה (בוגי) יעלון למפלגתו, ושר הביטחון לשעבר אף עלה לבמה ונאם גם הוא.

הרמטכ"ל לשעבר תקף במרומז את ראש הממשלה נתניהו: "היה כבר מלך שאמר 'המדינה היא אני', אבל המדינה היא לא אני, המדינה היא לא אתם, המדינה היא אנחנו". "לכן, אני עומד כאן לפניכם, ארבע שנים אחרי סיום כהונתי כרמטכ"ל ומבקש את אמונכם כדי שאוכל להנהיג את מדינת ישראל", הוסיף גנץ.

נוסף על כך התייחס יו"ר חוסן לישראל גם לאפשרות שיוגש כתב אישום נגד רה"מ נתניהו, ואמר כי "עצם העובדה שיכהן בישראל ראש ממשלה שיוגש נגדו כתב אישום מגוחכת בעיניי - לא יקום ולא יהיה".

סקר חדשות 13 - בחירות 2019