הקריה האקדמית אונו, חדשות 13

הפרדה במכללה: "ערבים בשלוחת חיפה של 'אונו' לומדים בנפרד"

שלוחת חיפה של הקריה האקדמית אונו כוללת שני קמפוסים: בבניין המרכזי לומדים יהודים, ואילו למבנה אחר - מופנים סטודנטים ערבים בלבד. המוסד בתגובה: "המידע שקרי ומעוות"

לפני שנה וחצי, פתחה הקריה האקדמית אונו שלוחה חדשה בחיפה. קילומטרים ספורים מהקמפוס המרכזי שברחוב הנמל, הושכרו עשרות כיתות לימוד בבניין אחר, ברחוב החשמל. מאות סטודנטים ערבים שהועברו לבניין לא נשאלו אם הם רוצים ללמוד עם ערבים בלבד – ועדיין, בבניין שברחוב החשמל אין כיתות מעורבות – ולומדים בו רק סטודנטים ערבים.

לצעיר יהודי שהתעניין בלימודים במכללה ותהה מודע לומדים בשלוחה רק ערבים, השיבו שיש קמפוס נוסף, מרכזי, שבו הוא יוכל ללמוד. "שם כל הסטודנטים יהודים, רוב המרצים יהודים, אולי לפה רק לקחו את הערבים", אמרו נציגות הרישום של המכללה.

 
 
 הקריה האקדמית אונו
 

הקריה האקדמית אונו (חדשות 13 )

 

מטעם הקריה האקדמית אונו נמסר בתגובה: "המידע שהבאת שקרי ומעוות. בקמפוס חיפה של אונו ישנם מסלולים שהאוכלוסייה הערבית היא הרוב המוחלט שנרשם אליהם ומסלולים שאליהם נרשמו ערבים ויהודים. הכיתות שבהן יש רוב ערבי מוחלט הן בחוגים שאליהם נרשמו בעיקר סטודנטים ערבים, בעוד שבשאר הכיתות יש תמהיל בהתאם לנתוני ההרשמה".

יש לציין כי לפני שנה וחצי, כאשר עבר הקמפוס לחיפה, פורסם בחדשות 13 שהמעבר נעשה על ידי המועצה להשכלה גבוהה משיקולים שנראו פוליטים. מבקר המדינה יפרסם בקרוב בדיקת עומק שנעשתה לגבי האישור שקיבלה הקריה האדמית אונו על פתיחת הסניף בחיפה.

בהכנת הידיעה השתתף רון כהן)