כיצד מתמודדים בישראל עם הקריאות להחרמת האירוויזיון?

בעקבות הלחץ הכבד על אמנים באירופה, הפקת התחרות פנתה לממשלה בבקשה שתפעל בעניין. כמו כן, בארגון StandWithUs מייצרים סרטונים ייעודיים שיציגו את ישראל באור אחר

הקריאות לחרם על האירוויזיון שיתקיים בתל אביב גוברות, והלחץ הכבד על האמנים הביא את הפקת האירוויזיון של תאגיד השידור הישראלי "כאן" לקרוא לממשלה לפעול.

בארגון StandWithUS, העוסק בהסברה אודות ישראל, מפעילים מאמצים כדי להתמודד עם המתקפות שסופגות המשלחות באירופה. שני לוסקי-לוי, מנהלת קשרי חוץ בארגון, אמרה כי "תרבות לא ניתן להשתיק באמצעות חרם". "לקראת תחרות האירוויזיון אנחנו מייצרים סרטונים ייעודיים, מנסים להילחם בשלילי באמצעות פעילות חיובית ולהראות את כל מה שיפה וחיובי בישראל, ושאין להם שום סיבה להיכנס ללחצים ולא להגיע".

 לוגו אירוויזיון 2019

לוגו אירוויזיון 2019 ( כאן)

 

ההתפרצות של פעילי BDS לבמה בקדם האירוויזיון הצרפתי כשנטע ברזילי הייתה על הבמה, האיומים על נציג צרפת הנבחר, בילאל חסאני, והמכתב שנשלח על ידי אמנים מבריטניה לרשת BBC בדרישה שיפעלו לשינוי מיקום התחרות - הם רק הסנוניות הראשונות. בשבוע שעבר הרכב זמרות בריטיות צייצו בטוויטר על סירובן להשתתף בתחרות מפני שהיא מתקיימת בישראל.

וכך, שבוע לפני בחירת נציג בריטניה, אמנים בממלכה קוראים להחרים את האירוע בגלל הכיבוש. במכתב לרשת BBC נכתב: "בעבור כל אמן עם מצפון מדובר בכבוד מפוקפק... אנחנו לא יכולים להתעלם מן ההפרות החוזרות ונשנות של ישראל של זכויות אדם של פלסטינים. ה-BBC צריך לפעול לשנות את מיקום האירוויזיון למקום שבו לא מתרחשים פשעים נגד חופש האדם". מטעם ה-BBC נמסר בתגובה שהאירוויזיון איננו תחרות פוליטית ודוחה את הטענה והבקשה לשנות את מיקום התחרות.