אורלי לוי-אבקסיס: "מצדו של בני גנץ מאוד רוצים בחיבור"

יו"ר מפלגת גשר אמרה בריאיון ל"שש" עם אמנון לוי כי המגעים בינה לבין מפלגת חוסן לישראל טרם הבשילו לידי חיבור. על האפשרות שרה"מ יכהן אם יוגש כתב אישום: "לא ראוי"

יו"ר מפלגת גשר, אורלי לוי-אבקסיס, אמרה היום (רביעי) בריאיון ל"שש" עם אמנון לוי כי בסביבתו של בני גנץ מעוניינים בחיבור עמה ועם מפלגתה.

"המהות היא שתקבע והיכולת לקדם את האג'נדה, מהצד השני מאוד רוצים בחיבור", אמרה לוי-אבקסיס. "אך בשביל שדברים כאלה יקרו צריך שיתחברו הרבה מאוד דברים. הייתי שם, אני יודעת מה זה כשראש מפלגה אומר לך משהו ואחר כך מתחלף". עוד אמרה: "חשוב לומר שמהות החיבור זה לא משהו קדוש לכשעצמו. צריך לדבר על תוכן, תפיסות עולם".

 
 בני גנץ בהשקת הקמפיין של מפלגת "חוסן לישראל"
 

גנץ בהשקת הקמפיין של מפלגת חוסן "לישראל" (רויטרס)

 

לוי-אבקסיס חזרה על עמדתה לפיה היא מתנגדת למצב שבו ראש הממשלה בנימין נתניהו יכהן אם יוגש נגדו כתב אישום: "אדם שנלחם על חפותו בבית משפט לא באמת יכול לנהל את מדינת ישראל. בעיניי זה לא ראוי".

גנץ השיק אמש את קמפיין הבחירות שלו ובו תקף במרומז את נתניהו ובגלוי את התנהלות הממשלה, איים על איראן, יצא נגד העברת מזוודות הכסף לחמאס ואף הציג את משנתו המדינית, הביטחונית, הכלכלית והחברתית. בסוף דבריו, הודיע רשמית על חבירתו של משה (בוגי) יעלון למפלגתו, ושר הביטחון לשעבר אף עלה לבמה ונאם גם הוא.

 

הרמטכ"ל לשעבר תקף במרומז את ראש הממשלה נתניהו: "היה כבר מלך שאמר 'המדינה היא אני', אבל המדינה היא לא אני, המדינה היא לא אתם, המדינה היא אנחנו". "לכן, אני עומד כאן לפניכם, ארבע שנים אחרי סיום כהונתי כרמטכ"ל ומבקש את אמונכם כדי שאוכל להנהיג את מדינת ישראל", הוסיף גנץ.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו
 

"לא ראוי שיכהן אם יוגש כתב אישום". ראש הממשלה, בנימין נתניהו (רויטרס)

 

יו"ר חוסן לישראל התייחס לאפשרות שיוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו, ואמר כי "עצם העובדה שיכהן בישראל ראש ממשלה שיוגש נגדו כתב אישום מגוחכת בעיניי - לא יקום ולא יהיה".