סקר חדשות 13 לאחר הנאום: בני גנץ מזנק ל-24 מנדטים

הליכוד שומרת על כוחה עם 30 מנדטים, יש עתיד מידרדרת לתשעה מנדטים והעבודה מתרסקת לשישה מנדטים • לראשונה: בהתאמה לראשות הממשלה - תיקו בין גנץ לנתניהו

  • פורסם ב:
  • 30/01/2019 17:37
  • |
  • עודכן ב:
  • 31/01/2019 00:58
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

מסקר חדשות 13 אתמול בערב (רביעי) עולה כי לאחר נאום הבכורה של יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ, מפלגתו מזנקת בעשרה מנדטים, והליכוד שומרת על כוחה עם 30 מנדטים. בשאלה על התאמה לראשות הממשלה, בנימין נתניהו וגנץ נמצאים בתיקו. הסקר נעשה בעריכתו של פרופסור קמיל פוקס, בציבור היהודי הוא נערך באמצעות "פאנל פרוייקט המדגם" בניהול ד"ר אריאל איילון, וחברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה בציבור הלא-יהודי.

כאמור, מהסקר עולה כי אם הבחירות היו נערכות אתמול, הליכוד הייתה מקבלת 30 מנדטים, ומפלגתו של בני גנץ הייתה השנייה בגודלה בכנסת עם 24 מנדטים. יש עתיד בראשות יאיר לפיד מידרדרת לתשעה מנטים, לעומת 11 בסקר הקודם. תע"ל, מפלגתו החדשה-ישנה של אחמד טיבי, מקבלת שמונה מנדטים, והרשימה המשותפת (חד"ש, רע"ם ובל"ד) ללא טיבי, מקבלת שישה מנדטים.

 

מפלגת העבודה בראשות אבי גבאי מידרדרת לשפל חסר תקדים של שישה מנדטים, והימין החדש, בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד, מידרדרים לשישה מנדטים, לעומת שמונה בסקר הקודם. יהדות התורה יורדת במנדט אחד לעומת הסקר הקודם, משבעה לשישה, וש"ס שומרת על כוחה עם חמישה מנדטים.

ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן, מידרדרת לסף אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים, לעומת חמישה בסקר הקודם. הבית היהודי מתחזקת מעט ועולה משלושה לארבעה מנדטים. כולנו בראש משה כחלון יורדת משישה מנדטים בסקר הקודם, לארבעה מנדטים. גשר בראשות אורלי לוי אבוקסיס ומרצ בראשות תמר זנדברג, יורדות שתיהן מחמישה מנדטים בסקר הקודם, לארבעה מנדטים. התנועה בראשות ציפי לבני לא עוברת את אחוז החסימה.

 סקר חדשות 13 - בחירות 2019
 

סקר חדשות 13 - בחירות 2019 ( חדשות 13)

 

כשהעונים על הסקר התבקשו לבחור את מי הם מעדיפים בראשות הממשלה, בנימין נתניהו או בני גנץ, כל אחד מהם קיבל 42%, ו-16% מהנשאלים ענו "לא יודע". כשנשאלים התבקשו לבחור בין נתניהו ללפיד, ראש הממשלה מוביל עם 51% לעומת 30% ליו"ר יש עתיד. 16% מהנשאלים ענו "לא יודע".

כשהמשתתפים בסקר נשאלו האם לדעתם גנץ שייך לימין או לשמאל, עלה כי 30% מהציבור חושב שגנץ הוא לא ימין ולא שמאל, 24% חושבים שהוא נוטה לשמאל, 18% סבורים כי הוא נוטה לימין ו-28% לא יודעים לומר.

סקר חדשות 13 - בחירות 2019
 

סקר חדשות 13 - בחירות 2019 (חדשות 13 )

 

כשהעונים על הסקר התבקשו לבחור את המועמד המתאים ביותר לעמוד בראש מפלגת מרכז מאוחדת, בני גנץ קיבל 46%, יאיר לפיד קיבל 18%, אבי גבאי קיבל 8%, ו-28% ענו "לא יודע".

מחוסן לישראל נמסר בתגובה לסקר: "לא מתלהבים מעלייה. לא נבהלים מירידה. הציבור יקבע".

סקר חדשות 13 - בחירות 2019
 

סקר חדשות 13 - בחירות 2019 (חדשות 13 )

 

גנץ: "היה כבר מלך שאמר 'המדינה היא אני'

שלשום השיק גנץ את קמפיין הבחירות שלו ובו תקף במרומז את נתניהו ובגלוי את התנהלות הממשלה, איים על איראן, יצא נגד העברת מזוודות הכסף לחמאס ואף הציג את משנתו המדינית, הביטחונית, הכלכלית והחברתית. בסוף דבריו, הודיע רשמית על חבירתו של משה (בוגי) יעלון למפלגתו, ושר הביטחון לשעבר אף עלה לבמה ונאם גם הוא.

הרמטכ"ל לשעבר תקף במרומז את ראש הממשלה נתניהו: "היה כבר מלך שאמר 'המדינה היא אני', אבל המדינה היא לא אני, המדינה היא לא אתם, המדינה היא אנחנו". "לכן, אני עומד כאן לפניכם, ארבע שנים אחרי סיום כהונתי כרמטכ"ל ומבקש את אמונכם כדי שאוכל להנהיג את מדינת ישראל", הוסיף גנץ.

סקר חדשות 13 - בחירות 2019
 

סקר חדשות 13 - בחירות 2019 (חדשות 13)

 

יו"ר חוסן לישראל התייחס לאפשרות שיוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו, ואמר כי "עצם העובדה שיכהן בישראל ראש ממשלה שיוגש נגדו כתב אישום מגוחכת בעיניי - לא יקום ולא יהיה".

 סקר חדשות 13 - בחירות 2019

סקר חדשות 13 - בחירות 2019 ( חדשות 13)