"פתרון קל וזמין": המוצרים המועשרים בחלבון משתלטים על השוק

בשנים האחרונות, בצל הטרנדים הבריאותיים, ישראלים רבים בוחרים לרכוש מוצרים המועשרים חרף מחירם היקר. "קשה למצוא חלבון בארוחות מחוץ לבית, לכן הגבירו את הכמות שלו"

בשנים האחרונות השוק הישראלי הוצף במוצרים רבים המועשרים בחלבון, החל ממשקאות בוקר, חלב, יוגורטים, מעדנים וחטיפי דגנים. הטרנד החל בארה"ב, ובישראל התעוררו יחסית מאוחר, כשהראשונה שהבינה את הפוטנציאל הגלום בתחום היא חברת שטראוס שהשיקה את סדרת "דנונה פרו" העשירה בחלבון.

"יש לנו 17 קווי ייצור, מתוכם ארבעה מייצרים כבר את הדנונה פרו", סיפר עמית שלו, מנהל חדשנות במחלבות שטראוס, והסביר כי "יותר צרכנים רוצים לאכול את מנת החלבון היומית שלהם מחוץ לבית, דבר שהיווה אחד ממנועי הצמיחה החדשים שלנו". מנתוני החברה עולה כי בשנת 2016 היא הרוויחה 37 מיליון שקלים ממכירות של מוצרים מועשרים בחלבון, ב-2017 כבר 56 מיליון, ובשנה החולפת 127 מיליון שקלים.

 מדף בסופרמרקט עם מוצרים מועשרים בחלבון
 

מדף בסופרמרקט עם מוצרים מועשרים בחלבון (החדשות 13)

 

בתנובה אמנם נשארו מאחור בהשוואה למתחרה הגדולה, אך בתקופה האחרונה החברה החלה לשנס מותניים ונכנסה לתחום עם בליץ השקות של מוצרים חדשים מועשרים בחלבון, כשבשנה שעברה הרוויחה החברה מהמוצרים הללו כ-50 מיליון שקלים. לילך שולומון, מנהלת שיווק של חטיבת החלב בתנובה, אמרה: "השוק הזה הכפיל את מכירותיו במהלך 2018. אנחנו בהחלט מאמינים שהיצע הצרכנים שלנו ייגדל".

שון פורטל, דיאטן קליני מהמכללה האקדמית וינגייט, הסביר מדוע השוק מוצף פתאום בכל כך הרבה מוצרים מסוג זה: "אנחנו יודעים בשנים האחרונות שהחלבון הוא רכיב חשוב מאוד. עם זאת, חלבון אינו זמין כל כך בארוחות מחוץ לבית, ולכן הגבירו את תכולת החלבונים במוצרים האלה". לדבריו, "בסופו של דבר קל הרבה יותר לשלוף מהתיק חטיף דגנים או מעדן מאשר רבע עוף".

המוצרים העתירים בחלבון קשורים באופן הדוק גם לפעילות ספורטיבית. ערן שומרון, בעלים ומאמן Esports  וקבוצות ריצה, הסביר את הקשר: "המוצרים האלה פונים בעיקר לאנשים שמחפשים פתרונות מהירים. מי שלא מתאמן יותר משעה ביום, לא צריך לאכול יותר מדי מזה, אבל ביום עמוס זה יכול להיות פתרון נהדר, כל עוד זה לא מחליף את האוכל העיקרי".

לסיכומו של דבר חשוב להבין כי המוצרים המועשרים עולים הרבה יותר מהמוצרים הרגילים. עם זאת, בחלק לא קטן מהמקרים ההבדל בכמות החלבון מינורית ולא באה לידי ביטוי בצריכת החלבון הממוצעת של הצרכן הישראלי. לכן, צריך לשמור על תזונה מאוזנת ולא להשקיע הון בטרנד החלבונים.