גנץ: "האפשרות שראש ממשלה יכהן תחת כתב אישום - מגוחכת בעיניי"

יו"ר חוסן לישראל תקף את הממשלה וטען כי היא "מעודדת הסתה", איים על נשיא איראן ויצא נגד העברת מזוודות הכסף לחמאס. גנץ הזמין לבמה את יעלון: "נפעל לחיבורים נוספים"

בחירות 2019: בני גנץ השיק הערב (שלישי) את קמפיין הבחירות שלו ובו תקף במרומז את נתניהו ובגלוי את התנהלות הממשלה, איים על איראן, יצא נגד העברת מזוודות הכסף לחמאס ואף הציג את משנתו המדינית, הביטחונית, הכלכלית והחברתית. בסוף דבריו, הודיע רשמית על חבירתו של משה (בוגי) יעלון למפלגתו, ושר הביטחון לשעבר אף עלה לבמה ונאם גם הוא.

הרמטכ"ל לשעבר תקף במרומז את ראש הממשלה נתניהו: "היה כבר מלך שאמר 'המדינה היא אני', אבל המדינה היא לא אני, המדינה היא לא אתם, המדינה היא אנחנו". "לכן, אני עומד כאן לפניכם, ארבע שנים אחרי סיום כהונתי כרמטכ"ל ומבקש את אמונכם כדי שאוכל להניג את מדינת ישראל", הוסיף גנץ.

יו"ר חוסן לישראל התייחס לאפשרות שיוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו, ואמר כי "עצם העובדה שיכהן בישראל ראש ממשלה שיוגש נגדו כתב אישום מגוחכת בעיניי - לא יקום ולא יהיה".

 
 
 

בווידאו: נאום גנץ המלא

כל האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

גנץ: "בממשלה שלנו לא יהיו התקפות נגד המפכ"ל, הרמטכ"ל והיועמ"ש"

"בממשלה שלנו לא יהיו התקפות נגד המפכ"ל, הרמטכ"ל והיועמ"ש, לא תהיה הסתה נגד מוסדות המשפט התרבות והתקשורת, ולא נלבה שנאה נגד חצי עם מימין או חצי עם משמאל", תקף גנץ. "נגמרו הימים שבהם השתמשו במשפחות שכולות לצרכים פוליטיים. אני רואה את כל הטוב שיש ובאמת מברך עליו, אני דוחה על הסף את המרירות והייאוש. אני מאמין בכל ליבי שבמאמץ משותף נוכל להוביל את ישראל למהלך גדול של תיקון".

"באתי לכאן הערב מפני שאני חרד לישראל - העם חזק, המדינה נפלאה אבל בארץ נושבת רוח רעה", הוסיף גנץ. "המאבק בין שמאל לימין קורע אותנו, ההתנגשות בין חילונים לדתיים מפצל אותנו, והזירה הציבורית מאוימת. אני מביט במנהיגות שעסוקה בעצמה ולא בנו. אני מעולם לא אתבייש במדינה שלנו, אבל לאחרונה יותר ויותר אנשים חשים מבוכה עמוקה לנוכח האופן שבו ההנהגה שלנו מתנהלת. ממשלה חזקה מושלת כדי לאחד ולא מפרידה כדי למשול".

"כמוכם בדיוק, אני מרגיש שהגיעה העת למנהיגות מחברת ומלכדת, שתנהג אחרת ותנהיג אחרת. מנהיגות שלא תעמיד עצמה לפני טובת המדינה ולא תחליש אותנו מבפנים", אמר יו"ר חוסן לישראל. "השלטון הנוכחי מעודד הסתה ושיסוי, במקום לשרת את העם, השלטון מתנשא על העם - והעם משעמם ואתו. הוא לא רואה את המשפחות הנאבקות על יוקר המחיה ואת הצעירים שלא יכולים לקנות דירה".

 בני גנץ משיק את הקמפיין של מפלגת חוסן לישראל
 

בני גנץ משיק את הקמפיין של מפלגת חוסן לישראל (חדשות 13)

 

גנץ: "במזרח התיכון לא מרחמים על החלשים ורק החזק מנצח"

"הממשלה שנקים תגלה אפס סובלנות לשחיתות מכל סוג שהוא. כספי המדינה שייכים לאזרחיה ולא לשכבה קטנה ומסואבת. לא זו הדוגמה האישית שעלינו לתת לדור הצעיר. ממשלה ערכית היא דוגמה ומופת לנו ולילדנו", הוסיף הרמטכ"ל לשעבר. "כל חיי דיברתי אמת, שמרתי על ניקיון כפיים ואיני חב דבר לאף אחד זולת עמי ומשפחתי. לא אתן יד לפגיעה בטוהר המידות ולא אעצום את עיניי לפגיעה כזו".

גנץ דיבר גם על המצב הביטחוני בכל החזיתות. "במזרח התיכון לא מרחמים על החלשים ורק החזק מנצח", אמר גנץ. "הנשיא רוחאני - אני יודע שאתה חותר נגד ישראל, אני אסכל את המזימה שלך בכל מקום. אפעל נגדך בזירה הלאומית, הצבאית והמדינית ואם המסר לא יובן במלים - הוא יובן במכות כואבות. לרוחאני ולנסראללה יש כוונות. איננו מאיימים על ריבונות איראן, אבל לא נסבול איום על ריבונות ישראל".

הרמטכ"ל לשעבר פנה למנהיג חמאס ברצועה ואמר: "לסינוואר אני מציע לא לבחון אותי שוב. אאפשר סיוע הומניטרי לתושבי עזה, אסייע בפיתוחה הכלכלי של הרצועה, אך לא אאפשר תשלומי פרוטקשיין לכנופיות רצחניות". "אני מחויב לפעול להשיב את אורן שאול, הדר גולדין ואברה מנגיסטו", הבטיח גנץ בנוגע ולחללי צה"ל מצוק איתן ולשבויים הישראלים. " אני לא מוכן שיחיה כאן דור שלם ללא תקווה, כולנו ראויים למנהיגות שחושבת עלינו מהרגע שהיא מתעוררת. אני מודה לנתניהו על שירותו כראש ממשלה במשך עשר שנים – אנחנו ממשיכים מכאן".

 גנץ ויעלון
 

גנץ ויעלון (החדשות 13)

 

גנץ: "לא נחמיץ הזדמנות לחולל שינוי אזורי; לא ניפרד לעולם מרמת הגולן; ירושלים מאוחדת תישאר לעד בירתנו"

"על ראשי ארגוני הטרור לדעת שאחמד ג'אברי לא חייב להיות הראשון וגם לא האחרון. אפסיק את המנהג שבו מדיניות הביטחון הסודית שלנו והמבצעים הרגישים הופכים לתוכנית ריאליטי. נגמרו הימים של מסיבות עיתונאים בנושאי קודש ביטחון. לא צוברים נקודות על התרברבות במעשים", תקף גנץ. "הממשלה שנקים תהיה ממלכתית ולא מלכותית. ללא מתנות מגונות וללא ליצני חצר. הממשלה תפגין עוצמה מול אויבים ותחבר ישראלים. תציב את ישראל והישראלים לפני הכול".

כפי שהבטיח, פרס גנץ את משנתו המדינית. "הממשלה הממלכתית בראשותי תחתור לשלום ולא תחמיץ הזדמנות לחולל שינוי אזורי", אמר גנץ. "כך עשה הפטריוט הישראלי מנחם בגין, כשחתם הסכם שלום עם מצרים. כך עשה הפטריוט רבין שחתם הסכם שלום עם ירדן, כך עשה בנימין נתניהו, גם הוא פטריוט ישראלי, כשחתם על הסכם Y".

"אם יתברר כי אין דרך להגיע לשלום בעת הזו, נבצע מציאות חדשה, נבצר את מעמדה של ישראל כיהודית ודמוקרטית ונבצר את גושי ההתיישבות ברמת הגולן, ממנה לא ניפרד לעולם", סייג יו"ר חוסן לישראל. "לא נניח למיליוני הפלסטינים מעבר לגדר ההפרדה לסכן את ביטחוננו וזהותנו כמדינה יהודית. בקעת הירדן תישאר גבול הביטחון המזרחי שלנו. ירושלים מאוחדת תיבנה, תצמח ותישאר לעד בירת העם היהודי".

 

גנץ: "נעניק לקהילה הגאה שוויון זכויות ונאפשר תחבורה ציבורית בשבת"

נאומו של הרמטכ"ל לשעבר לא פסח גם על נושאי דת ומדינה. "זו לא רק שאלה של מעשים זו גם שאלה של זהות, ישראל היא מדינת העם היהודי וכל אזרחיה שווים. הממשלה בראשותי תכבד את מסורת ישראל ותאפשר לכל אדם לחיות על פי אמונתו וערכיו", אמר גנץ. :נקדם את ברית הזוגיות, את מתווה הכותל, נאפשר תחבורה ציבורית בשבת ביישובים שיבחרו בכך, אבל נקפיד על אופיו המקודש של יום השבת".

על השסע החברתי: "נאבק בהדרת נשים ובאלימות כלפי נשים וחשוב שנמשיך לנפץ את כל תקרות הזכוכית שמנועות מהן שוויון. נעניק לקהילה הגאה את הזכויות שניתנו ליתר אנשי המדינה. ניתן זכויות לאנשים עם מוגבלויות ונגדיר את החברה הישראלי כצודקת ומהוגנת". גנץ הבטיח גם "להעמיק את השותפות עם החרדים, הערבים והדרוזים". "גם אם לא נצליח להגיע לשלום, נעמול קשה מאוד ונגיע לשלום בתוכנו", אמר הרמטכ"ל לשעבר.

"ברוח זו, אפעל גם אני במערכת הבחירות – לא אפגע אישית באף אדם ואמנע מכל פעולה שעשויה לפורר את החברה הישראלית שכה יקרה לכולנו", אמר גנץ. " אני מאמין בשילוב היפה כל כך בין מסורת למודרניות, אבל יותר מהכול אני מאמין בתקווה".

 בני גנץ בהשקפת קמפיין חוסן לישראל
 

בני גנץ בהשקפת קמפיין חוסן לישראל (החדשות 13)

 

גנץ: "ידעו ראשי המונופולים - זמנכם עבר"

גנץ דיבר גם על המצב הכלכלי-חברתי במדינה ואמר: "אני מסתכל לכם בגובה העיניים ואומר לכם – לעולם לא אתעלם מקיומם של ילדים שלא יכלו לחלום כי יש הבדלי שכר בין הוריהם להורים אחרים". "אנהיג מהפכה של מצוינות במערכת החינוך ואוביל תפנית חדה בטיפול בגיל הרך ובמעמד המורים", הוסיף הרמטכ"ל לשעבר. "נחזור להיות חברה לומדת המעניקה השכלה טובה וראויה לכל ילדיה. למשפחות שאני רואה בתור לקופה בסופר אני מבטיח שלא אשלים עם חרפת המחירים המופקעים שהפכה אותנו לאחת המדינות היקרות בעולם. ידעו ראש המונופולים - זמנכם עבר".

"חגיגת יוקר המחיה נגמרה. גם בשוק הדיור - לא אמתין לקבלנים, אדאג לבנייתן של מאות אלפי יחידות דיור, האדישות לא תהפוך למדיניות", אמר גנץ. "כך גם במערכת הבריאות שקרסה. עקב מדיניות שגויה אני רואה את האמא ממתינה עם בנה במיון שמונה שעות או את הסבא נזרק ואני מתבייש. לא לכולם יש כסף לרופא פרטי או ביטוח יוקרתי. נכריז על מצב חירום במערכת הבריאות וניתן תמריץ מיידי ללימודי רפואה. נקים בית חולים נוסף בצפון ובדרום ונקל על העומס".

"הממשלה שנקים תביט שנים קדימה ותשרטט את מפת ישראל ב-2048. אקים את רשות המאה שתשנה את הנגב, הגליל והפריפריה ותביא תנופה חדה לחקלאות הישראלית שהייתה ותישאר המובילה בעולם", המשיך גנץ.

בפתח דבריו, אמר גנץ: "באתי לכאן הערב מפני שפרט למשפחתי, אין לי דבר יקר יותר בעולם ממדינת ישראל. אני אוהב את ישראל, גאה בה ומחויב לה. בשבילי ישראל היא באמת לפני הכול. אזרחי ישראל, מכם אני בא, אליכם אני חוזר - ורק אליכם אני מחויב".

 גנץ ויעלון
 

גנץ ויעלון (החדשות 13)

 

יעלון חבר לגנץ: "זו מלחמה על הבית ואין לנו ברירה אלא לנצח, כי הבית בסכנה"

בסוף נאומו, הזמין גנץ את משה יעלון לבמה, והכריז על הצטרפותו לרשימתו. "יעלון הוא איש ביטחון, היה מפקדי בעבר, הבוס שלי ועכשיו שותף מרכזי ומוביל לדרך", אמר הרמטכ"ל לשעבר על עמיתו. "יחד שמנו את מה שפחות חשוב בצד, ושמנו את ישראל לפני הכול. זהו החיבור הפוליטי הראשון ונפעל על מנת שיהיו עוד".

יעלון נשא אף הוא נאום קצר ואמר כי "אנחנו כאן ביחד כדי לנצח. אנחנו כאן ביחד כי טובת המדינה ורק היא לנגד עינינו. אנחנו שותפים בהנהגת אלטרנטיבה שלטונית מנצחת, כדי להחזיר לאזרחי ישראל את התקווה".

"אנו מתייצבים יחד בראש הכוח הפוליטי שיחזיר את המדינה למסילה. יחד לוקחים אחריות כפי שלקחנו אחריות כל חיינו והפעם למען המטרה הנעלה ביותר - עתיד המדינה, ביטחונה, חוסנה החברתי והכלכלי, וערכיה. זו מלחמה על הבית ואין לנו ברירה אלא לנצח, כי הבית בסכנה".

גנץ ויעלון סיכמו על חבירה משותפת

מוקדם יותר, גנץ סיכם עם משה יעלון על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. על פי הסיכום בין השניים, יעלון ישובץ במקום השני ברשימה, ויקבל גם את מקומות 5 ו-8 עבור אנשי רשימתו. 

אתמול, נודע לחדשות 13 כי גנץ ומפלגתו חוסן לישראל נמצאים במגעים לצירופה של אחת המתנגדות הראשיות למתווה הגז, אורית פרקש, לשעבר ראשת רשות החשמל – שאף הודחה בעקבות ההתנגדות שלה. בד בבד, מוקדם יותר אתמול, חוסן לישראל פרסמה ג'ינגל חדש, ובו נאמר: "אין יותר ימין או שמאל, יש רק ישראל לפני הכול".