קטטה אלימה בכפר מנדא: זיקוקים, אבנים והצתת בית ורכב

על פי חקירה ראשונית, התפתח עימות בין שתי משפחות על רקע תוצאות הבחירות לרשות המקומית. 19 בני אדם נעצרו עד כה. עם זאת, צפויים מעצרים נוספים

קטטה אלימה התפתחה אמש (ראשון) בין שתי משפחות בכפר מנדא, ככל הנראה, על פי חקירה ראשונית, על רקע תוצאות הבחירות לרשות המקומית, שהתקיימו לפני כשלושה חודשים.

במהלך הקטטה נורו זיקוקים לעבר בתים וכלי רכב, הושלכו אבנים והוצתו בית וכלי רכב. למקום הוזנקו שלושה צוותי כבאות והצלה שפועלים בשעה זו לכיבוי האש. עד כה נעצרו 19 בני אדם. עם זאת, צפויים מעצרים נוספים.

 רכב שעלה באש
 

רכב שעלה באש ( חדשות 13)

 

זוהי לא הקטטה הראשונה שפרצה בעקבות הבחירות. בקטטה שפרצה מספר ימים לאחר הבחירות, השתתפו מאות מעורבים משתי משפחות מהכפר ובמהלכה נעצרו 17 חשודים, תושבי היישוב, בגילים שונים.

המתפרעים השליכו אבנים וירו זיקוקים לעבר השוטרים, שהוזעקו למקום וניסו לפזר את מפרי הסדר. כתוצאה מכך נפצעו שני שוטרים ופונו עם פגיעות ראש למרכז הרפואי לגליל לקבלת טיפול. במהלך האירוע נתפסו עשרות זיקוקים ו-30 בקבוקי תבערה. 

גם יום לפני נרשמו התפרעויות בכפר מנדא, כשמקום נופצו שמשות רבות של כלי רכב, נשברו חלונות בתים ונגרם נזק רב לרכוש. תושבים טענו כי הסיבה לכך היא שלא הצביעו בבחירות לראש המועצה הנבחר. ראש המועצה, מואנס עבד אל-חלים, התייחס לאלימות ואמר כי "אני מבקש מהמשטרה לפעול ביד קשה לעצור את האנשים שהתפרעו".