מבקר המדינה בודק: אגף התנועה עודד תובעים לפסול רישיון נהגים

לפי טיוטת הדוח, שמציג התנהלות לא תקינה של בכירי האגף, ראש מחלקת התביעות הציבה יעד לפיו ככל שהתובעים יגישו יותר בקשות לפסילה, כך יקבלו ציון גבוה יותר על תפקודם

אחרי המבוכה בפרשת מצלמות המהירות, בימים אלו עובד מבקר המדינה על טיוטת דוח חריגה המציגה התנהלות לא תקינה נוספת של אגף התנועה. מהדוח עולה חשש להתערבות בוטה ובעייתית בעבודתם של התובעים שמטפלים בדוחות שמקבלים נהגים – מצד ראש אגף התנועה, ניצב דורון ידיד, וראש מחלקת התביעות, ניצב משנה שרית פיליפסון.

פיליפסון, לדוגמא, שהועברה מתפקידה רק בשבוע שעבר בעקבות התנהלותה בפרשת מצלמות המהירות, הגדירה ב-2018 יעד שלפיו בתיקים של עבירות חמורות, ככל שהתובעים הגישו יותר בקשות לפסול עד תום ההליכים את רשיונים של הנהגים, כך הם יקבלו ציון גבוה יותר על תפקודם. אחרת – הם יידרשו לספק הסברים.

ניידת משטרת תנועה
 

ניידת משטרת תנועה (istock )

 

בפועל אכן נרשם זינוק במספר הבקשות לפסילה בשנה שעברה. כמו כן נודע כי המבקר בודק השפעה של אותם בכירים גם על הבקשות למעצרים עד תום ההליכים והשבתת כלי רכב.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה כרגע מנועה מלהתייחס. ככל שיתפרסם הדוח הסופי נלמד אותו ונתייחס בהתאם. תובעי המשטרה פועלים וימשיכו לפעול בהתאם לדין וללא משוא פנים".