הפורצים יצאו מביתו של קשיש - ישר לזרועות המשטרה • תיעוד

שני תושבי חיפה נכנסו לביתו של חולה אלצהיימר בן 80 כדי לגנוב רכוש וכסף. הם לא ידעו שהמשטרה עקבה אחריהם כבר כמה שבועות - והטמינה להם מלכודת

שני פורצים מחיפה נכנסו לביתו של קשיש בן 80, גנבו רכוש, ויצאו מהדירה בלי הפרעה. עם זאת, הם לא ידעו שהמשטרה הטמינה להם מלכודת, ובדיוק ברגע שבו חשבו שהצליחו במשימתם - הם נעצרו. 

חוקרי ימ"ר החלו לעקוב אחרי שני הפורצים לפני כמה שבועות, שכן עלה החשד כי הם מאתרים קשישים, לומדים את סדר יומם, ופורצים לבתיהם במטרה לגנוב רכוש וכסף. במהלך החקירה הבחינו השוטרים שהחשודים סימנו להם למטרה קשיש בן 80, חולה אלצהיימר שגר לבדו, והחליטו לבצע תצפית מחוץ לבניין בעוד השניים פורצים לדירתו. הם ביקשו מבנו של הקשיש לשהות עמו מחוץ לבית על מנת שיוכלו לתפוס את הפורצים בשעת מעשה.

 הפורצים בדירתו של הקשיש מנשר
 

הפורצים בדירתו של הקשיש מנשר ( דוברות המשטרה)

 

בסרטון שפרסמה המשטרה ניתן לראות את החשודים נכנסים לביתו של הקשיש, עורכים סריקות ויוצאים מהדירה עם השלל. כאמור, תוך זמן קצר הגיעו אליהם כוחות המשטרה - ועצרו אותם, כמו גם חשוד נוסף. מעצרם הוארך בבית המשפט השלום בחיפה מעת לעת, ובכוונת המשטרה להגיש נגדם כתב אישום בימים הקרובים, לצד בקשה למעצר עד תום הליכים.

"אנו מבקשים מהציבור לנקוט משנה זהירות בזמן שיוצאים מהבית", אמר ראש מפל"ג פשיעה בימ"ר חוף, סנ"צ דוד סולומון. "במידה שרואים אנשים חשודים, יש להודיע למשטרה, ולהימנע מלהשאיר מפתחות במקומות צפויים העשויים להתגלות על ידי פורצים".