"תענוג שהבית נראה ככה": מרי קונדו עושה סדר בבלאגן הישראלי

מיליוני אנשים ברחבי העולם נשבו בקסמיה של הכוהנת לסידור הבית שדורשת מעוקביה לבחון אם החפצים שברשותם "מפיצים אושר". "בכל מקום שאני מביטה - אני אוהבת מה שאני רואה"

מיליוני אנשים ברחבי העולם נשבו בקסמיה של מרי קונדו, כוהנת הלייף סטייל שהציעה שיטה חדשה לסידור הבית, ודורשת מעוקביה לבחון אם החפצים ברשותם "מפיצים אושר". בחודשים האחרונים עלה שוב שמה של קונדו לכותרות בעקבות סדרה חדשה בכיכובה. גם בארץ רבים שמעו על "סוד הקסם היפני", אך רק שלוש נשים בישראל הוסמכו לשיטת קונמארי.

"אגרן הוא לא אדם שיכול להיפרד ממשהו", סיפרה נחמה צמח, שנעזרה בשיטה לסידור ביתה הצפוף והעמוס בקריית חיים. "יש לי פתקים מבית הספר היסודי אפילו, ואני לא בת 30. יש לי 70 אלבומי תמונות. אבל אני יודעת שאחרי מותי, הילדים שלי יעמידו קונטיינר ויזרקו את הדברים מהחלון את כל מה שנראה לי כל כך יקר. למה שאני לא אעשה את זה קודם, ועוד ארגיש בנוח ואפילו הבית שלי ירגיש נהדר?"

 מרי קונדו
 

מרי קונדו (חדשות 13)

 

"אנחנו והיפנים שונים מאוד בתפיסה שלנו לגבי תרבות הצריכה ובכלל התרבות. הם מאוד מינימליסטים ואנחנו צרכנים גדולים של שפע", סיפרה סיון גונן, יועצת בשיטת קונמארי. "כל ההרגשה שלי השתנתה בבית. כל מקום שאני מסתכלת בבית שלי, אני אוהבת את מה שאני רואה. היום אני מכניסה הביתה אך ורק מה שאני אוהבת, ומה שפרקטי ויעיל עבורי. זה תענוג גדול שהבית נראה ככה".