מירי רגב: "אני פוחדת שהימין ייפול כי נתניהו לא יהיה"

שרת התרבות והספורט טענה שהשמאל רודף אחר נתניהו ומשפחתו, ולוחץ על היועמ"ש להגיש כתב אישום כפוף לשימוע נגד רה"מ. "על נתניהו להישאר בתפקידו עד שביהמ"ש יחליט אחרת"

שרת התרבות והספורט מירי רגב יצאה היום (שבת) נגד מה שהגדירה כ"צביעות שמופנית רק כלפי נתניהו", והמשיכה בטענה כי ראש הממשלה נרדף על ידי השמאל והתקשורת: "מה שמתרחש פה הוא אבסורד, הרי מדובר בשתיים וחצי כותרות לכל היותר. נתניהו הוא האיש הכי מושמץ במדינת ישראל". את הדברים אמרה רגב בתוכנית "המטה המרכזי". בין השאר, התייחסה רגב לתיק 4000, והציגה את הישגיה במהלך כהונתה. 

על הסרטון שהפיץ הערב מטה נתניהו כחלק מקמפיין הבחירות שלו, ובו תקף את היחס של התקשורת ליריביו הפוליטיים, אמרה רגב כי "מדובר באחלה סרטון. הוא צודק: כשנכתבות עליו בתקשורת כמה כותרות חיוביות זה שוחד, אבל כשנכתבות כתבות ענק על איילת שקד, על נפתלי בנט, על ציפי לבני או יאיר לפיד - זה פתאום לא שוחד אלא רק סיקור. הם הרי היו בעד החוק לסגירת ישראל היום, הם הובילו אותו. אז שם אי אפשר לדבר על שוחד? מה שקורה פה זו רדיפה אחרי נתניהו ומשפחתו. זו צביעות בכול מה שקשור אליו", אמרה רגב. 

"הסרטון מדבר על האבסורד שמתרחש פה, כי הרי לא מדובר פה על מעטפות או איים יווניים", המשיכה רגב ותקפה: "ראש הממשלה אומר תראו, יושבים פה עיתונאים, כל ערב, ומפרסמים חצאי אמיתות, חצאי עובדות וסיפורים שלא קיימים. והם חושבים שהם יקבעו. אז לא - מי שקובע בסוף זה הציבור ובית המשפט, וגם היועמ"ש הוא עדיין לא בית המשפט". 

הסרטון החדש של רה"מ נתניהו:

רגב המשיכה והתייחסה לפרשת תיק 4000, במסגרתה אמור להודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלביט על הגשת כתב אישום כפוף לשימוע נגד נתניהו: "מופעל לחץ נוראי על היועץ המשפטי לממשלה לעשות הכול כדי להביא להגשה של כתב אישום. ראש הממשלה מבקש רק הגינות בתהליך: הוא מבקש מהיועמ"ש שאם הוא מפרסם המלצה להגיש כתב אישום כנגדו, אז רק שהשימוע יהיה לפני הבחירות", טענה רגב. "היועמ"ש שולח אלינו, לשרים, מכתבים בהם הוא מבקש שלא נקבל החלטות בזמן מערכת בחירות. אז איך הוא רוצה לפרסם כתב אישום לפני הבחירות? מה שמניע אותו זה הלחץ של השמאל". 

רגב הוסיפה כי לדעתה על נתניהו להישאר בתפקידו גם אם יוגש נגדו כתב אישום כפוף לשימוע. "בעבר אמרתי שגם אם יוגש כתב אישום, לא משנה על מה, ראש הממשלה צריך להישאר בתפקידו עד שבית המשפט יגיד אחרת. אני פוחדת שהימין ייפול כי נתניהו לא יהיה", אמרה רגב.

רגב התגאתה בהישגיה במהלך כהונתה כשרת התרבות והספורט. "אני מהימין עשיתי למען האזרחים הקטנים שינוי בפריפריה, הבאתי צדק תרבותי וצדק חברתי". עוד הסבירה רגב את פליטת הפה בה אמרה כי "שני שרים שיבואו אחריה לא יוכלו לתקן את מה שעשתה": "אמרתי ששניים או שלושה אחרי לא יצליחו לגרום לכך שהמצב יחזור לקדמותו. כי אי אפשר יהיה לשנות את המהפכה והרפורמה שעשיתי במשרד הזה. בגלל שאי אפשר להתמודד מולי במהות, מתעסקים בכך שאמרתי לתקן במקום לשנות", האשימה. 

 מירי רגב
 

שרת התרבות והספורט מירי רגב (חדשות 13)

 

במקביל, גורמים באופוזיציה הגיבו על הסרטון האחרון שהעלתה מטה הבחירות של נתניהו. יו"ר התנועה ציפי לבני כתבה כי ״לא יועילו סרטונים וקרבות מאסף, בבחירות הקרובות הציבור יבחר בשלטון החוק ובדמוקרטיה״. 

ממפלגת יש עתיד נמסר בתגובה לדבריה של רגב: "הציבור לא מטומטם, מדובר בטריק שקוף. לכולם ברור שהליכוד מנסה לזרוק בוץ על לפיד כדי להסית את האש מממצאי החקירות החמורים בענייניו. החלוקה ברורה: יש אנשים מושחתים ויש אנשים ישרים ונקיי כפיים. לא נקבל הטפות מוסר ושיעור טוהר מידות משליחי נתניהו, מחשודים וממושחתים. מדובר בפייק ניוז ובשקר, לפיד לא עסק ולא הצביע בחוק ישראל היום". 

ח"כ מיכל רוזין ממרצ אמרה על הסרטון של נתניהו: "2.5 כתבות מול הטבות במאות מיליונים לאלוביץ' ובזק לפי החשד, זו לא רק עסקת תוכן שיווקי גרועה אלא שחיתות עצומה. וזה עוד בלי שדיברנו על ישראל היום. בבחירות הקרובות שלטון החוק והדמוקרטיה הישראלית ינצחו". חברתה לאופוזיציה, ח"כ רויטל סויד (העבודה) הגיבה אף היא לווידיאו: "'2.5 כתבות על שרה', ועוד משהו ששכחת: מיליארד שקל הטבה לאלוביץ'. נתניהו גנב דעת".