"המלאך מיבנה": הצעיר שמגייס מפורסמים למבצעי התרמה מצילי חיים

שוהם אמסלם בן ה-19 הספיק להפוך לשם דבר בעיר מגוריו, בזכות יכולתו לארגן אירועי התרמה לנזקקים, ולגייס עבורם מאות אלפי שקלים. "המורות אמרו ששום דבר לא יצא ממני"

עבור רוב הישראלים, השם שוהם אמסלם לא אומר הרבה. אבל עבור תושבי יבנה, הצעיר בן ה-19 הספיק להפוך כבר לשם דבר בעיר, בזכות יכולתו להרים אירועי התרמה לנזקקים. לאחרונה נתקל אמסלם בסיפורה של הילדה עדן, שזקוקה לניתוח בעלות של כמיליון שקלים כדי להסיר גידול נדיר מחוט השדרה שלה.

תוך שלושה שבועות ארגן שוהם מופע התרמה לעדן, שנזקקה לניתוח דחוף בארצות הברית. "פתחתי את הטלפון וראיתי מלא הודעות בפייסבוק. יש תמונה שלה עם תלתלים, ילדה חמודה כזאת. זה ריגש אותי וישר התחברתי אליה דרך התמונה", סיפר. "תוך שלושה שבועות הרמנו אירוע שאחרים לא היו מצליחים גם בשלושה חודשים. קובי פרץ, דודו אהרון וחן אהרוני הופיעו, כולם בהתנדבות. גייסנו משהו כמו 130 אלף שקלים".

שוהם אמסלם יחד עם אימו
 

שוהם אמסלם יחד עם אימו (חדשות 13)

 

עם זאת, חייו של אמסלם לא העירו לו תמיד פנים: "הייתי ילד בעייתי, לא רוצה ללמוד, לא רוצה להיכנס לכיתה. הרבה מורות היו תופסות אותי ואומרות 'אתה כלום ושום דבר לא יצא ממך'. שהדבר הכי גדול שיצא ממני זה מנקה רחובות, והיום אני עושה הופעות התרמה לילדים חולי סרטן ומצליח לגייס סכומים מאוד גדולים", סיפר שוהם על השינוי שעבר מילד בעייתי עם הפרעות קשב וריכוז, ליזם עשייה חברתית.

אמסלם סיפר על שאיפותיו העתידיות: "בהמשך הדרך אני רוצה לתפוס משהו בפוליטיקה הישראלית. אני אוהב ויכוחים, לעמוד על שלי, ולהביא את הצדק והאמת לפרצוף, אז קל לי. אני מת לעלות על במת הממשלה ולצעוק שיתחילו להתעורר".