חשד לרצח כפול: נעצר בנה של אחת האחיות הנעדרות בארגנטינה

המשטרה המקומית עצרה את גיל פרג, בנה של פרחיה סרוסי, שנעלמה עם אחותה במדינה לפני כשבועיים. האחיות נצפו נכנסות לבית הקברות הסמוך לביתו - אך לא יצאו ממנו

גיל פרג, אזרח ישראלי שחי בארגנטינה, נעצר אתמול (שישי) בחשד למעורבות בהיעלמות אמו פרחיה סרוסי, ואחותה לילי פרג, לאחר שאותרו כתמי דם על חולצה וכן על שק מלט שנמצא בדירה. המשטרה חושדת כי הדם שייך לאחת משתי הנעדרות – ולכן, הודיעה על פתיחת חקירת רצח. נוסף על כך, המשטרה בחנה את מצלמות האבטחה בבית הקברות הסמוך לביתו, מתוך חשד כי יתכן וקבר שם את השתיים. האחיות נצפו נכנסות לבית הקברות, אך לא יצאו משם. פרטי החקירה המלאים טרם פורסמו, אך המשטרה צפויה לערוך חיפושים נוספים בביתו.

כזכור, פרחיה סרוסי בת 63 ואחותה לילי פרג בת 54, נעדרות במחוז מנדוסה מזה כשבועיים. הן הגיעו לאזור לביקור משפחתי והקשר עימן אבד. הרשויות המקומיות מנסות לאתר אותן ובני משפחותיהן ביקשו את עזרת הציבור למצוא אותן. גיל פרג, שהיה האחרון שראה את השתיים - נחקר במשטרה סמוך להיעלמותן.

בתקשורת המקומית דווח כי מצבו הכלכלי של גיל מוגדר "בעייתי". העיתון "El Sol" דיווח כי בין השנים 2015-2011 הקימה סרוסי חמישה עסקים במנדוסה וגיל פרג היה נשיא החברות. היום התברר כי פרג ניהל חיים כפולים במנדוסה ובסן מרטין, שם הקים בית אוכל בשם "פלודא רלטיה" - היפוך אותיות של אדולף היטלר. כאשר נעצר על ידי המשטרה איים פרג להתאבד אם המשטרה לא תאפשר לו להאכיל את חיות המחמד שלו. עם זאת, שכניו של פרג טוענים כי הוא רצח גם אותן.

אמנון שריג, מקורב למשפחה, תיאר הבוקר את גיל בחשבון הפייסבוק שלו כ-"אדם רע. לא פגשתי בו אדם, פגשתי רוע". לדבריו, "גלעד דיבר איתי לבד, אחד על אחד. קניתי את אמונו המאד מצומצם, לכמה דקות. למחרת כבר לא פתח לי את הדלת. אתה יכול לחוש את המהירות המטורפת שבראש שלו מתגלגלים דברים. מה הוא מסתיר? למה הוא מסתיר? למה הוא משקר לי בפנים על זוטות שאני מעלה מהעבר שלו ושל משפחתו? שביררתי ומצאתי הנכונים?"

עם זאת, למרות התיאורים הקשים, שריג מאמין כי לא הוא רצח את אמו ודודתו: "אתמול בראיון לעיתון מקומי אמר גלעד במו פיו שאולי מישהו רצה להתנקם בו", הוסיף. "אני מאמין לו לחלוטין. הדבר הראשון שאני מאמין לו, באמונה ללא ספק. הרי כל מי שמסתכל על תמונתו רואה את הצלקת הגדולה מהניתוח שעבר להוציא את הקליע. הוא אמר גם את זה בעצמו, זה לא בדיוק סוד גדול".

 
 לילי פרג ופרחיה סרוסי
 

לילי פרג ופרחיה סרוסי הנעדרות בארגנטינה (באדיבות המשפחה )