ארבעה הרוגים, בהם בן 4, בתאונות בצפון ובדרום הארץ

שני כלי רכב התנגשו בכביש 806 סמוך למחווה אלון. צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי להורי ואחיה של ההרוגה שנפצעו קשה. בתאונה בכביש 90 נהרגו שלושה גברים

  • פורסם ב:
  • 25/01/2019 17:26
  • |
  • עודכן ב:
  • 26/01/2019 00:14
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

ילד בן 4 נהרגה אתמול (שישי) בתאונת דרכים חזיתית בכביש 806 שבה היו מעורבים שני כלי רכב. נוסף לילדה, נפצעו בתאונה ארבעה בני אדם נוספים - שלושה מהם נפצעו קשה. התאונה אירעה במחווה אלון לכיוון צומת חנניה. ברכב אחד שהו זוג הורים ושני ילדיהם ואילו ברכב השני היה אדם אחד בלבד. בן הארבע נפצע אנוש אולם בהמשך, נקבע מותו בבית החולים פוריה.


למקום הוזנקו שלושה צוותי כיבוי אשר ביצעו פעולות לחילוץ ארבעה לכודים. לאחר שהלכודים חולצו על ידי לוחמי האש, הם הועברו לטיפול גורמי הרפואה במקום. 

אישה בת 32 במצב קשה עם פגיעה רב-מערכתית, בן 4 שנפצע אנוש ונהג הרכב השני, כבן 29, במצב בינוני עם חבלות אגן פונו לבי"ח פוריה, ואילו שני פצועים קשה נוספים: בן 6 ואביו, כבן 40 עם חבלות בראש ובגפיים, פונו במסוק מד"א לבי"ח רמב"ם. 

בסרטון: זירת התאונה (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון) >>

בתוך כך, גבר בן 40, גבר בן 70 וגבר בשנות השמונים לחייו נהרגו בתאונת דרכים חזיתית בין שני כלי רכב, בכביש 90 צפונית לקיבוץ יוטבתה. שניים מההרוגים נלכדו ברכבם, כאשר אחד מהם מחוסר הכרה, וצוותי כיבוי אש פעלו לחלצם – אך לבסוף נקבע מותם. אדם נוסף נפצע קשה ופונה במסוק לבית החולים סורוקה. עם זאת, בהמשך נקבע מותו. הכביש נחסם לתנועה לשני הכיוונים מצומת קטורה לצומת סמר.

"מדובר בתאונת דרכים חזיתית קשה מאוד. נהג אחד מהרכבים נלכד כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות בשטח אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו", אמר אלי דיין, פרמדיק כונן שהגיע ראשון לזירה. "נהג הרכב השני שהיה לכוד חולץ על ידי הכיבוי כשהוא בהכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה, הוא טופל בשטח ופונה לחבירה עם מסוק מד"א שנחת בישוב יטבתה ויפנה את הפצוע לבי"ח סורוקה כשמצבו קשה ולא יציב, הנוסעת שהייתה בסמוך אליו הייתה ללא סימני חיים ולא נותר אלא לקבוע את מותה".

בששת החודשים האחרונים, נהרגו 21 בני אדם בתאונות דרכים בכביש 90, שזכה לכינוי "כביש הדמים", בהם שמונת בני משפחת עטר, שלושת בני משפחת אביטן ושישה פועלים שהיו בדרכם לעבודה. "21 הרוגים בתאונות דרכים בכביש אחד, בפרק זמן קצר כל כך, מצביעים על מחדל מתמשך של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מחדל שעולה בחיי אדם" אמר מנכ"ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה. "כמה עוד בני אדם צריכים למות בכביש הדמים הזה כדי שמישהו במשרד לבטיחות בדרכים יתעורר? הכי קל תמיד להאשים את הנהגים אבל הכביש לא סלחני לטעויות הנהג וכל נסיעה בו היא כמו רולטה רוסית".

 זירת התאונה בכביש 806
 

זירת התאונה בכביש 806 (דוברות כבאות והצלה מחוז צפון )

 

ביום חמישי, רוכב אופניים חשמליים בן 25, נפצע בינוני לאחר שנפגע מאוטובוס ברחוב הרצל ברחובות, סמוך לפקולטה לחקלאות. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים קפלן כשהוא סובל מחבלות בראש ובגפיים.

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א אייל זולר סיפר: "כשהייתי בשער יציאה מהלימודים במכון ויצמן, ראיתי את רוכב האופניים החשמליים שוכב על הכביש במרחק של מספר מטרים מהאוטובוס כשהוא בהכרה מעורפלת וסובל מחבלה בראשו ובגפיים. מיד דיווחתי למוקד מד"א על האירוע כשתוך כדי אני מבצע בדיקות רפואיות ומעניק טיפול רפואי ראשוני. בתוך מספר דקות הגיע למקום צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהמשיך את הטיפול ופינה את הפצוע לבי"ח קפלן כשמצבו בינוני ויציב."