"הספה והמקרר זזו": רעידת אדמה בעוצמה 3.5 הורגשה בצפון הארץ

תושבים רבים הרגישו את הרעש, שמקורו באזור טורעאן שבגליל התחתון, אתמול בסביבות השעה 22:00. "אני מקווה שהרעידה הזו לא מבשרת על סדרה נוספת של רעשים" • צפו בתיעוד

רעידת אדמה בעוצמה 3.5 דרגות, שמקורה באזור באזור טורעאן שבגליל התחתון, הורגשה אמש (חמישי) ביישובים רבים בצפון הארץ בסביבות השעה 22:00. תושבים רבים דיווחו כי חשו בתזוזה, וכי חפצים שונים בביתם רעדו.

תושבת כפר מנדא סיפרה לחדשות 13: "אני גרה בקומה שנייה, האדמה רעדה והמקרר זז ממקומו. רצתי לחדר הילדים לבדוק מה קורה". תושב עפולה הוסיף: "פתאום המיטה והספה זזו, אבל הרעידה הזו הייתה חלשה יחסית לפעמים הקודמות. מצד שני, בפעמים הקודמות התחיל בצורה הזו גל של רעשי אדמה שבאו אחד אחרי השני. אני מקווה שהרעידה הזו לא מבשרת על סדרה נוספת של רעשים". 

בעקבות הרעש חזר פיקוד העורף את הנחיותיו: בעת רעידת אדמה, שטח פתוח הוא הכי בטוח. במקרה של הימצאות במבנה, אם ניתן לצאת במהירות יש לצאת אל שטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה, היכנסו לממ"ד והשאירו את הדלת פתוחה. אם אין ממ"ד, צאו אל חדר המדרגות ואם ניתן המשיכו לרדת אל היציאה מהבניין. רק אם אינכם יכולים לפעול כך, תפסו מחסה תחת רהיט כבד, או שבו על הרצפה צמודים לקיר

בווידאו: רעידת האדמה בצומת בית רימון שבגליל (צילום: נתיבי ישראל)

הרעידה הקודמת שהורגשה בישראל התרחשה בנובמבר האחרון, אז דיווחו תושבים בגוש דן ובאזור השרון שחשו ברעש קל שהורגש בעיקר בקומות העליונות של בניינים גבוהים. מקור הרעש לא היה בשטח ישראל, אלא ברעידת אדמה בעוצמה 6.3 שפקדה באותו זמן את אזור הגבול בין איראן לעיראק. 

בחודש יולי שעבר קיימה הרשות הלאומית לחירום כנס מיוחד לכל נציגי ארגוני החירום וההצלה, בעקבות גל הרעידות שפקד את צפון הארץ. מטרת הכנס הייתה חיזוק שיתוף הפעולה והתאום בין הגופים במקרה של רעידת אדמה, והתקיים בהנחיית משרד הביטחון.