הרופא שהותקף על רקע גזעני: "אני פגוע, מקווה שהתופעה תמוגר"

ד"ר אלאפיניש רזי, העובד בקופ"ח בדרום, ספג יחס גזעני ממטופלת, שבזמן המתנה לתור כינתה אותו "ערבי מסריח" וטרקה לו דלת על האצבע. "מקרים כאלו לא צריכים להיות במרפאה"

ד"ר אלאפיניש רזי, רופא בקופת חולים באשקלון, ספג ביום שני יחס גזעני ממטופלת שהמתינה לקבלת טיפול, כאשר בין היתר כינתה אותו האישה "ערבי מסריח". בריאיון הערב (חמישי) ל"שש עם אמנון לוי" סיפר הרופא על המקרה. "היא באה כדי לבקש ימי מחלה, שזה מקרה לא דחוף, ואני הייתי באמצע לטפל במישהו. ביקשתי ממנה שתמתין בחוץ והיא אמרה לי 'אתה עושה עליי רושם? אתה מסתלבט?'", אמר רזי.

"רציתי לסגור את הדלת, אבל היא דחפה אותי ואמרה לי באופן ברור, תוך שהיא מסתכלת עליי בעיניים, 'אני רוצה להגיד לך משהו - אתה ערבי מסריח'", תיאר הרופא את האירוע. "אמרתי לה 'אני ערבי, אבל מסריח – לא', ורציתי לסגור את הדלת. האצבע שלי הייתה על המשקוף, היא טרקה את הדלת חזק, והיא נסגרה על האצבע שלי".

 ד"ר אלאפיניש רזי שספג יחס גזעני ממטופלת
 

ד"ר אלאפיניש רזי שספג יחס גזעני ממטופלת (החדשות 13)

 

לאחר שהותקף, הזמין רזי משטרה למקום, וכאשר השוטרים הגיעו למקום, הם גבו ממנו עדות וחקרו במקום את האישה, שתוזמן ככל הנראה פעם נוספת למסור עדות. "נפגעתי קשות מהאמירות שלה. היא הייתה מלווה בילדתה בת ה-4, שהייתה בהלם מהתנהגות אמא שלה", הוסיף הרופא. "מקרים כאלו לא צריכים להיות במרפאה. אנחנו עובדים כל היום, יש עלינו לחץ ואנו מצילים חיים. אנו מקווים ששיתוף פעולה עם המשטרה יעזור למגר את התופעה הזו".

עורכת דינו של הרופא, מסרה כי "נוכח הדברים שנאמרו, נראה שלא יכולה להיות מחלוקת שהמניע למעשה הוא גזעני, מאחר והנוסח שבו בחרה הגברת לנקוט הוא נוסח שכולו גזענות". "לבוא ולומר לאדם, לרופא, בעיניו, שהוא 'ערבי מסריח', וכך היא התנסחה, הרי שמדובר במניע גזעני מובהק. הדברים הם מבזים, משפילים, ומוטב שלא היו נאמרים" הוסיפה.