רגלי אישה וגבר בלילה, getty images

חסות משטרתית: רכז מודיעין מואשם בהעלמת עין מבית בושת

לפי כתב האישום, בין גרי רבינוביץ' למנהל בית בושת נוצר קשר, שבמהלכו סיפר השוטר על פשיטות משטרתיות צפויות ועל התנהלות תיקי חקירה. בתמורה, קיבל טובות הנאה ושוחד

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד גרי רבינוביץ', רכז מודיעין במחוז חוף, בגין העברת מידע למנהל בית בושת בחיפה לגבי פעילות משטרתית נגד עיסוק בזנות והעלמת עין מעסקי בתי הבושת והעבירות הפליליות שאותן מבצע המנהל. זאת, בתמורה לטובות הנאה שונות. 

לפי האישומים, במסגרת תפקידו כרכז מודיעין בתחנת חיפה, במהלך 2017, רבינוביץ' הכיר את ברק פגי אשר שימש כמנהליו של בתי בושת בעיר. בין השניים נוצר קשר, ומדי שבוע נהגו להיפגש ולשוחח בטלפון, בין היתר באמצעות טלפון מבצעי, שפגי העביר לרבינוביץ', ששימש אותם לצורך כך. פגי סיפר לרבינוביץ' אודות עסקי בתי הובשת אותם ניהל, הרווחים אותם מפיק, הפעילות העסקית שלהם ואף עדכן אותו בעניין הבאת נשים לארץ לצורך העסקתן בזנות.

 העברת כספים
 

 ( getty images)

 

על פי כתב האישום, ב-11 בדצמבר המשטרה ביצעה פשיטה על דירה ברחוב ארלוזורוב 49 בחיפה בחשד לפעילות בית בושת המנוהל על ידי פגי. במהלך הפשיטה, אחד השוטרים התקשר לרבינוביץ' ושאל אותו האם הוא מכיר את פגי והאם הוא משמש כמקור משטרתי שלו. הנאשם אישר את ההיכרות ביניהם ושיקר כשאמר כי בעבר שימש כמקור. השוטר שאל את הנאשם האם הבית החשוד משמש כבית בושת, ואילו רבינוביץ' ענה, "פגי משכיר את הדירה אבל שם שום דבר לא מתבצע, מה שאני יודע". בתום השיחה, רבינוביץ' התקשר לפגי והדריך אותו מה לומר בחקירותיו במשטרה. על פעולה זו, רבינוביץ' קיבל טובות הנאה ושוחד מפגי.

ב-16 בנובמבר אשתקד התקשר פגי אל הנאשם, סיפר לו אודות סכסוך אלים שהתפתח עם שכנו וביקש ממנו אם ישנה אפשרות לבדוק "בשושו", כדבריו, האם השכן הגיש נגדו תלונה במשטרה. יומיים לאחר מכן, התקשר רבינוביץ' אל ברק ועדכן אותו כי השכן לא הגיש תלונה נגדו.

באישום אחר נגד רבינוביץ', תואר הקשר בינו לבין אלכס נוביקוב, אחד מעובדי בית הבושת הממוקם ב"צ'ק פוסט" בחיפה. במחצית השנייה של 2017, השניים נפגשו ונוביקוב ביקש מהנאשם כי ייתן לבית הבושת חסות משטרתית ובכך ימנע, בין היתר, ביצוע פשיטות משטרתיות במקום. לאחר מספר שבועות בהם המקום פעל ללא הפרעה, נפגש נוביקוב עם רבינוביץ', העביר לו 4,000 שקלים, סיפר לו על בית בושת חדש אותו רוצה לפתוח וביקש עוד פעם חסות.

 אישה בלילה
 

 ( getty images)

 

בהמשך, לאחר שהפעיל את בית הבושת החדש, פנה נוביקוב לרבינוביץ' וביקש ממנו לדאוג לדאוג לכך שיבוצעו פשיטות משטרתיות בבניין בו ממקום העסק הראשון, מאחר שפועלים שם בתי בושת נוספים אשר פוגעים בכנסותיו. הנאשם הסכים לבקשתו של נוביקוב, ובעת הפשיטה שנערכה כשבועיים לאחר השיחה, רבינוביץ' התקשר לנוביקוב והבטיח לו כי לא תתבצע פשיטה בעסק שלו והורה לו כי הנוכחים במקום ינעלו את הדלתות ולא יצאו מהמקום עד לסיום הפשיטה.

ממשטרת ישראל נמסר כי "אנו רואים בחומרה את המקרה החריג שאינו עולה בקנה אחד עם ערכי משטרת ישראל והוראות החוק ונוגד את טוהר המידות וכללי ההתנהגות המצופה מכל אדם ומאיש אכיפת חוק בפרט. על כן, הוחלט כי השוטר יוצא לחופשה כפויה ובהתאם להליך המתנהל בעניינו ישקל המשך שירותו". 

בתוך כך, כתב האישום שהוגש נגד רבינוביץ' הוא בגין עבירות שוחד, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. שני הנאשמים הנוספים, קובי פגי  ועמאר כנאענה, בעלי בתי הבושת בחיפה, מואשמים בגין שוחד, סרסרות לזנות, קשירת קשר לביצוע פשע וגרימה לעזיבת המדינה לשם זנות.