מחר: מקטעים באיילון ייחסמו בשל העבודות על גשר יהודית

מספר מקטעים באחד מעורקי התחבורה העיקריים בישראל ייחסמו מכיוון דרום לצפון למשך יממה. העבודות מחודשות לאחר שעיריית ת"א עתרה לבג"ץ בעקבות הקפאתן

מספר מקטעים בנתיבי איילון מכיוון דרום לצפון ייחסמו מחר (שישי) למשך יממה בשל חידוש העבודות על גשר יהודית בתל אביב. עם זאת, התנועה באיילון דרום תתאפשר כרגיל לכל אורך סוף השבוע.

המקטעים שייסגרו מהשעה 17:00 ועד השעה 17:00 למחרת הינם:
לבאים מכביש 1 ייסגר המקטע שבין מחלף לה גארדיה למחלף השלום וזאת לכיוון אחד בלבד - לכיוון צפון. 
לבאים מכביש 20 מדרום לצפון, ייסגר המקטע בין מחלף קיבוץ גלויות לשלום. 
לא תתאפשר הירידה לכביש 20 בצומת חולון לבאים מכביש 44 , לוי אשכול ודרך בן צבי. 


דרכי נסיעה חלופיות"

לנוסעים מכיוון כביש 1 לאיילון צפון תתאפשר יציאה במחלף לה גארדיה לכיוון מזרח על כביש יגאל אלון וירידה לכיוון צפון חזרה במחלף השלום, או לחילופין יציאה לכיוון מערב לכביש הרכבת ומנחם בגין לכיוון צפון וכניסה חזרה לנתיבי איילון צפון במחלף השלום.
לבאים מכיוון חולון על כביש 20 תתאפשר הפנייה בצומת הולץ לכביש 461. 

 גשר יהודית
 

גשר יהודית ( הדמיה: חן אדריכלים)

 

עיריית ת"א הודיעה: העבודות להקמת גשר יהודית יחלו בסופ"ש
 

עיריית תל אביב הודיעה השבוע כי בעקבות עתירתה לבג"ץ, העבודות להקמת גשר יהודית יחלו במהלך סוף השבוע. פרקליטות המדינה הודיעה לבית המשפט העליון שהעבודות יימשכו בשישה סופי שבוע. לפני כחמישה חודשים הודיע שר התחבורה ישראל כץ על הקפאת הקמת הגשר בעקבות מחאה מצד פוליטיקאים וכלי תקשורת חרדים, שמחו על תכנון העבודות לימי שבת.


ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר לאחר ההחלטה: "כפי שחזרתי ואמרתי - גשר יהודית קום יקום. שר התחבורה נאלץ לרדת מהעץ, לחזור בו ולהורות על המשך העבודות. חבל שפרויקט כה חשוב לציבור עוכב בגלל סיבות פוליטיות".

בעקבות ההחלטה, שוחח יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, עם שר התחבורה ישראל כץ, ואמר לו כי השבת לא ניתנה לעם ישראל כדי לחללה ולעשות בה עבודות שיפוצים. "רואים זאת בחוש שהשבת תובעת את עלבונה", אמר גפני. "התקלות המשונות שעוצרות את עבודות הרכבת ומשבשות את לוח הזמנים באופן לא טבעי הן הראייה הטובה ביותר כי לא תרוויחו כלום מהעבודות האלו בשבת. נבחן חוק שימנע את העבודות הללו בעתיד בשבתות ובמועדי ישראל".

 השר ישראל כץ וגשר יהודית
 

השר ישראל כץ וגשר יהודית ( חדשות עשר)

 

כאמור, בחודש אוגוסט הוכרז כי העבודות יתבצעו במהלך שישה סופי שבוע, כשהראשון שבהם תוכנן ל-31 באוגוסט. בכל פעם אמור היה להיחסם החל מהשעה 18:00 בערב רק כיוון אחד של נתיבי איילון (צפון או דרום) למשך 24 שעות.

אך כאמור, שר התחבורה הודיע למחרת על הקפאת בניית הגשר. זאת לאחר מחאה מצד פוליטיקאים וכלי תקשורת חרדים נגד העבודות. מטעמו של שר התחבורה נמסר כי ההודעה לסגור חלק מנתיבי איילון במשך שישה סופי שבוע לצורך העבודות הייתה "מקוממת ומיותרת". "גם דרך הביצוע שנבחרה להקמת הגשר נראית כבעייתית ועלולה לפגוע פגיעה קשה ולא מידתית בכלל הציבור במהלך סופי השבוע", נמסר מטעם כץ.