גבאי על איחוד אפשרי: שהאחרים יתחייבו לא לשבת עם רה"מ

יו"ר העבודה שוחח עם פעילי "בלי איחוד הקול האבוד" והדגיש את חשיבות ההכרזה של מפלגות אחרות כי לא יכנסו לקואליציה עם נתניהו. "אחרת לא יהיה שום שינוי"

מובילי יוזמת "בלי איחוד הקול אבוד", הקורא לאחד את גוש המרכז, הגיעו הבוקר (חמישי) להפגין מחוץ לביתו של יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי. "כולם חייבים להתחייב שלא יושבים בקואליציה של נתניהו, אחרת לא יהיה שום שינוי", אמר היו"ר לפעילים.

לאחר שיו"ר העבודה הזמין את המפגינים להיכנס לביתו, נוהלה בין הצדדים שיחה. "אני באמת מאמין שאפשר לנצח הפעם, העם רוצה שינוי. אני מאמין מאוד בחיבורים ועובד בזה כבר הרבה זמן, לא חודש ולא חודשיים, ומקווה שזה יקרה", אמר גבאי.

עוד הוסיף יו"ר העבודה כי "אני רוצה שינוי במדינת ישראל, אני רוצה שנלך לקואליציה של שינוי. אבל אם הולכים לשבת בממשלה של נתניהו אז אין שינוי, ולכן הדבר הראשון שאנחנו אומרים – תתחייבי, לא יושבים בממשלה בראשות בנימין נתניהו. זה תנאי הבסיסי לכל הסיפור הזה, אחרת אנחנו עובדים כדי להקים עוד ממשלה? הרי זה לא חשוב מי יהיה שר החוץ של נתניהו, זה לא יורד את יוקר המחיה".

 אבי גבאי עם פעילי יוזמת "בלי איחוד הקול אבוד"
 

אבי גבאי עם פעילי יוזמת "בלי איחוד הקול אבוד" (החדשות 13 )

 

פעילי "בלי איחוד הקול אבוד" נמצאים בימים אלו במסע בין בתי יושבי ראש מפלגות המרכז, ופונים מהם בבקשה לאחד את המפלגות וליצור גוש חוסם שיביא לשינוי בממשלה. הפעילים פונים לאהוד ברק, ציפי לבני, יאיר לפיד, בני גנץ, אבי גבאי, גבי אשכנזי ובוגי יעלון.

אתמול הגיעו כ-20 ממובילי היוזמה להפגין מחוץ לביתו של יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. הפעילים קראו ללפיד לגלות מנהיגות, לשים את האגו בצד ולפעול למען איחוד בקרב מפלגות המרכז. לפיד יצא מביתו לשוחח עם הפעילים, הביע הערכה על מעורבותם הציבורים, ואף חילק להם תה חם. "אנחנו נעשה כל מה שצריך לעשות בשביל חיבור. חיבור זה חשוב. אפשר לנצח את הבחירות האלו, צריך לנצח. טוב שאתם כאן, אבל בסוף דברים כאלה עושים בשקט".

בווידאו: יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, משוחח עם הפעילים שהפגינו מחוץ לביתו

בתוך כך, בשבוע הבא ינאם בני גנץ לראשונה, אך ייתכן כי עוד לפני כן תגיע בשורה על המיזוג המפלגתי הראשון, שיכונן את "מפלגת הרמטכ"לים", בין המפלגות "תלם" ו"חוסן לישראל", שבראשות גנץ ויעלון. כפי שדווח בחדשות 13, נראה כי בין שתי המפלגות מתנהלים מגעים לקראת איחוד מסתמן.

ישנה הסכמה בין השניים על מרבית הפרטים הפוליטיים, אך עומדת בפניהם נקודת מחלוקת משמעותית אחת: יעלון היה רוצה שתהיה אמירה ברורה שלפיה לא יושבים בממשלה תחת נתניהו, ואילו גנץ עדיין לא מוכן לכך. אם יידרשו לכך, יכול להיות שלאחר הבחירות שתי המפלגות תתפצלנה בחזרה, אבל כפי שזה נראה כרגע יש מכנה משותף די משמעותי של הסכמות, ואולי הם יודיעו על מיזוג עוד לפני הנאום של גנץ. בשני המטות של הרמטכ"לים לשעבר היו רוצים לראות הודעה מפורשת ורשמית על המיזוג, עוד לפני הנאום של גנץ ביום שלישי.