ג'עפר פרח, חדשות עשר

"להתמודד עם הימין הקיצוני": ג'עפר פרח חוזר לפוליטיקה

הפעיל החברתי הודיע כי הוא שוקל להתמודד בחד"ש, זאת לאחר פרישת ח"כ דב חנין והפיצול ברשימה המשותפת. "צריך אלטרנטיבה לשחיתות, לכיבוש, לגזענות וליוקר המחיה"

הפעל החברתי ג'עפר פרח הודיע הבוקר (חמישי) כי הוא חוזר לפעילות פוליטית וכי הוא שוקל להתמודד במפלגת חד"ש.

"לדעתי צריך להציג אלטרנטיבה לשחיתות, לכיבוש, לגזענות, ליוקר המחיה, לעוני ולאלימות", מסר פרח, "הכוחות הדמוקרטים צריכים להתארגן מחדש ולקדם שלום אמיתי, חיים משותפים, חברה רב תרבותית, צדק חברתי, הכרה בעוול היסטורי והנכבה ובניית עתיד טוב יותר לשני העמים. הימים הקיצוני בונה מציאות של מדינה אחת מהים ועד הירדן וצריך להתמודד איתו".

ג'עפר פרח מעצורי ההפגנה בחיפה
 

ג'עפר פרח מעצורי ההפגנה בחיפה (חדשות עשר )

 

פרח הוסיף כי "אני משתתף בדיונים בכנסת מאז 1999 כנציג ארגון זכויות אדם ומה שהולך שם חמור וגזעני. אני רוצה להשפיע על השיח הפוליטי, ואעשה זאת במסגרת תנועה עממית דו לאומית אך גם חברתית. גם אם אחליט לא להתמודד הפעם, אני מתכוון לחזור לפעילות ציבורית מפלגתית ופוליטית במטרה להשפיע על דעת הקהל והחקיקה".

בחודש מאי שעבר, בתיעוד שהגיע לידי חדשות 13 מהפגנה בחיפה, נראה פרח ניצב מול חומת שוטרים ומנהל ויכוח עם קצין משטרה. בסרטון נראה פרח כשהוא שואל את הקצין מדוע הוא מונע מהמפגינים לעבור. משהקצין סירב לענות תשובה מנומקת, פרח שלף את מכשירו הסלולרי והתחיל לתעד את האירוע. "אני לא רוצה להפגין, אני רוצה לעבור", אמר לשוטרים, אולם בקשתו לא נענתה.

בווידאו: הוויכוח בין ג'עפר פרח לשוטר בהפגנה בחיפה 

זמן קצר לאחר האירוע פרח תועד על ידי חדשות 13 בעת מעצרו, כשהוא אזוק וצועד על רגליו בליווי שוטר. למחרת בבוקר, הוא הובהל לבית החולים בני ציון שבחיפה כשהוא מתלונן על כאבים בברכו. בהמשך, התברר כי הוא סובל משבר בברכו השמאלית. לטענתו, השבר נגרם כתוצאה מביטה שספג מאחד השוטרים.

בעקבות האירוע, המחלקה לחקירות שוטרים החלה לחקור את האירוע, והמשטרה הודיעה כי השוטר החשוד הוצא לחופשה כפויה. בחודש אוקטובר, מח"ש מסרה כי תשקול להגיש כתב אישום נגדו. "הפרקליטות שוקלת להגיש נגד השוטר כתב אישום בכפוף לשימוע שייערך לו, בגין תקיפת עצורים, איומים וגרימת חבלה לעצור ג'עפר פרח בתחנת חיפה ביום 19.5.18. השוטר מצוי בחופשה כפויה מאז המקרה", נמסר אז מהפרקליטות. "בטרם יוחלט אם להגיש כתב אישום הוזמן השוטר להשמיע, באמצעות באי כוחו, את טענותיו בהליך שימוע ככל שיחפוץ בכך".