דני דיין, נועם מוסקוביץ'

הקונסול דיין עזב אירוע במחאה לאחר שנטען כי חופש הביטוי בסכנה

הקונסול הישראלי בניו יורק עזב במחאה אירוע גיוס תרומות של "בצלאל" לאחר שנשיא המכללה טען שחופש הביטוי בישראל בסכנה. "אין לי סבלנות למי שמשמיצים את המדינה בחו"ל"

דני דיין, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, עזב את אירוע גיוס התרומות השנתי של "בצלאל" בניו יורק לאות מחאה על נאומו של נשיא האקדמיה לאמנות ועיצוב, פרופסור עדי שטרן.

גורמים בקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק מסרו כי כחלק מהשתתפותו, נשא דיין דברים על האקדמיה ותרומתה וברך את הנוכחים. לאחר נאומו, עלה פרופסור שטרן לשאת דברים - תחילה דיבר על תכניות הפיתוח של האקדמיה אך בהמשך עבר לדבר על נושאים פוליטיים. לפי הקונסוליה בניו יורק, שטרן אמר כי "חופש הביטוי בישראל - כמו בארה״ב -  נמצא תחת מתקפה ובצלאל נמצאת בחזית המאבק להגנה על הדמוקרטיה". 


דיין שישב בשורה הראשונה קרא לעברו "זו לא אמת" אך שטרן המשיך בדבריו באותו נושא. בשלב זה הקונסול הכללי דיין בחר לעזוב את האולם בהפגנתיות.

לאחר עזיבתו אמר דיין: "אין לי סבלנות - ואני משתמש בביטוי דיפלומטי - למי שמשמיצים את מדינת ישראל בחו"ל כדי למצוא חן ולגייס כספים. לא הייתי מוכן לתת לזה גושפנקא בעצם נוכחותי".