ממוכרי פלאפל ועד נהגי מוניות: בת"א נערכים לתיירי האירוויזיון

תחרות השירים תיערך רק במאי, אך בעיר המארחת החלו כבר בהכנות. בעירייה שוקלים להאריך את שעות הרעש המותרות ובעלי העסקים מתכננים שינויים. "רוצים שייהנו ויחזרו שוב"

אירוויזיון 2019 ייערך אמנם רק באמצע חודש מאי, בעוד יותר ממאה ימים, אך בעלי העסקים בתל אביב כבר נערכים להמוני התיירים שיבקרו בה. כדי להיטיב עם התיירים, בעירייה שוקלים להאריך את שעות הרעש המותרות לפי חוק העזר העירוני לתוך הלילה. ונוסף על כך, לאפשר לברים למכור בירה מחוץ לבית העסק.

ניר מזרחי, מ"פלאפל 4 טעמים", סיפר כי הוא נערך להכין מספר עצום של כדורי פלאפל: "אנחנו מוכנים לאירוויזיון. אנחנו מתכננים לעשות כאן הפנינג גדול – ואפילו שינינו את התפריט לאנגלית". לאון לאוגנקי, שף רשת ג'פניקה, נערך אף הוא לגידול הצפוי בכמות הלקוחות: "כמו כולם, גם אנחנו מחכים לאירוויזיון. אנחנו רוצים להפתיע את התיירים עם האוכל הצבעוני, המדליק והטעים שלנו".

 קו הרקיע של תל אביב
 

תל אביב נערכת לארח את האירווזיון בחודש מאי (רויטרס)

 

אך לא רק בעלי המסעדות מתכוננים, אלא גם נהגי המוניות. דוד כרכר המתגורר בלוד, כבר מתכנן כיצד יעבור לעבוד בת"א באותה תקופה. "אני מחכה לזה. זה כיף לפגוש אנשים שבאים מחו"ל עם תרבויות אחרות", סיפר כרכר. "אני אשרת אותם על הצד הטוב ביותר הן מבחינת רמת השירות והן מבחינת מחירים".

כרכר התייחס גם לתופעות מעודדות הרבה פחות: מלכודות תיירים ומחירים מופקעים. "ישנם נהגים שינצלו את המצב וירשו לעצמם להפקיע מחירים – דבר שלדעתי יפגע מאוד בשם של המקצוע ובשמה של המדינה", אמר. "בסופו של דבר אנחנו רוצים שהם ייהנו ויחזרו לכאן שוב".